Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Nadační koncert

    pondělí 20.5 19:30 - Volyně, Pošumavská tržnice

    Hrají učitelé ZUŠ.

  • Návrat do hotelu Blackout

    pondělí 20.5 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Příjemná ukázka toho, že kdo sportuje, nezlobí

STRAKONICE – Kdo sportuje, nezlobí. To je název akce, kterou uskupení několika organizátorů pořádalo ve Strakonicích ve sportovním areálu Na Sídlišti už popáté. Každoročně se jí zúčastňuje několik stovek žáků ze strakonických škol. Tentokrát na konci září přijalo pozvání 16 tříd a cirka tedy 430 dětí.

 

Státní a městští policisté, hasiči, házenkáři a dům dětí a mládeže připravili spoustu zajímavých stanovišť, za jejichž splnění dostávaly třídy body. Ty, které nasbírají bodů nejvíce, se mohou těšit, že získají odměnu a jako bonus je policejní mluvčí Jaromíra Nováková pozve na prohlídku policejní budovy.

Děti se bavily při skákání přes švihadlo na čas, střílením z kuše, driblováním, opičí dráhou, poznáváním dopravních značek, jízdou na koloběžce či skákáním v pytlích. Radost měly i z discipliny, při které si mohly pořádně zařvat, neb právě hlasitost byla důležitá. Strážníci jejich řev měřili hlukoměrem. Například třída 2.D ze ZŠ Čelakovského křičela tak vydatně, že hlukoměr ukázal hodnotu 120,3 decibelů. Akce Kdo sportuje, nezlobí nemá za cíl mládež jen pobavit, ale především ji upozornit, že ve městě funguje celá řada zajímavých sportů nebo kroužků v domě dětí a mládeže.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace