banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Václav Neckář se skupinou Bacily

    pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Případy týrání zvířat jsou rok od roku brutálnější, loni běsnění majitelů nepřežila dvě štěňata

Týrané štěně Marley , Autor: Animal Rescue

Týrané štěně Marley     Autor: Animal Rescue

JIŽNÍ ČECHY - Krajská veterinární správa zveřejnila aktuální čísla k týrání zvířat. Na udání provedli veterináři loni 211 kontrol, z toho v 56 případech došlo k porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání. V 6 případech byl dokonce podán podnět policii kvůli podezření ze spáchání trestného činu.

 

V poslední době se navíc často stává, že si lidé prostřednictvím veterinární správy vyřizují osobní nebo sousedské spory. "Lidé nejsou schopní se mezi sebou domluvit, udávají se kvůli štěkání psa, zápachu zvířat a dělají si naschvály v podobě kontroly," říká Ladislav Hanousek, vedoucí Oddělení péče o pohodu zvířat Krajské veterinární správy v Českých Budějovicích.

Navíc roste brutalita majitelů zvířat. Asi nejznámější je za loňský rok kauza štěněte labradora Marleyho z Prachatic, kterého majitel trestal ranami pěstí, škrtil a kopal do něj. Nelidské zacházení svého pána Marley naštěstí přežil a dnes už spokojeně žije u nového majitele. Další dva psi už takové štěstí neměli. Koncem dubna muž v Písku ubil štěně kladivem a pěstmi do hlavy. Následně ho ještě živé zabalil do igelitu a ukryl do úložného prosotru postele. Velmi podobný byl i poslední loňský případ v Nové Včelnici na Jindřichohradecku. Malé štěně tam majitel udeřil několika ranami sekerou, následně ho třikrát střelil vzduchovkou a tělo zvířete v igelitovém pytli pak vyhodil do kontejneru u nákupního střediska.

"V této oblasti se pohybuji od roku 1993 a v životě jsem se s takovou brutalitou nepotkal, zvířata slouží jako nástroj rodinných nebo osobních sporů," šokovaně vypráví Ladislav Hanousek z Krajské veterinární správy v Českých Budějovicích.

Letos už krajští vetrerináři mají nahlášených 58 podnětů, které postupně prověřují. Podle současného znění zákona hrozí trýznitelům zvířat až pět let vězení.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace