banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

    Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Divadelní komedie.

  • Život na jihočeském venkově v 19. století

    Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

    Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

Prvenství obhájili veteráni Vimperku

STRAKONICE – V sobotu 21. března se ve strakonické Knürr Aréně uskutečnil už 3. ročník veteránského Memoriálu Jaroslava Sovy, dlouholetého obránce ČZ Strakonice, který vynikal tvrdou střelou, důraznou hrou a výbornou poziční činností v defenzivě. Do turnaje mohli zasáhnout hokejisté starší 50 let, jedinou výjimku dostal Jaroslav Sova mladší, který hrál za domácí Strakonice. Klání se zúčastnily stejné celky jako loni – OSG Horažďovice, OSG Sušice, OSG Vimperk a domácí OSG Strakonice. Vimperská OSG, tedy opravdu stará garda, obhajovala prvenství z roku 2014, kdy turnajem prošla bez ztráty jediného bodu. Také v letošním roce se hrál pohodový, pohledný a takřka bezkontaktní hokej. Všechny týmy se utkaly systémem každý s každým na dvakrát 15 minut s krátkou poločasovou přestávkou. Z vítězství se opět radovali hokejisté z Vimperku, kteří ve třech zápasech nastříleli 17 branek, inkasovali pouze sedmkrát.

Výsledky: Horažďovice – Strakonice 2:6, Vimperk – Sušice 4:2, Sušice – Horažďovice 10:1, Strakonice – Vimperk 2:8, Horažďovice – Vimperk 3:5, Strakonice – Sušice 1:3.

Konečné pořadí: 1. Vimperk, 2. Sušice, 3. Strakonice, 4. Horažďovice.

Nejlepším střelcem se stal Vladimír Pešl z vítězného družstva, který nasázel šest branek, kanadské bodování ovládl s devíti body sušický Bedřich Otta. Nejobětavějším hráčem byl vyhlášen Jiří Mareš z Horažďovic a nejstarším aktivním účastníkem byl bývalý mezinárodní rozhodčí Jan Veverka, který ve svých 82 letech s přehledem odřídil polovinu zápasů. Kromě něj se o regulérnost vzpomínkového turnaje starali také sudí František Ředina, Lukáš Ředina a Václav Bohuslav. Před vyhlášením výsledků předal kamarád Jaroslava Sovy a bývalý hokejista Miroslav Kotrč květinový dar paní Sovové.

Více ve středečním Strakonicku.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace