Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční setkání občanů Netolic starších 70 let

    Úterý 10.12 14:00 - Sál ZUŠ Netolice

  • Divadélko pro nejmenší

    Úterý 10.12 10:30 - Strakonice, RC Beruška

Zobrazit všechny události
 

Rallye Český Krumlov zahajuje zítra na budějovickém výstavišti

ČESKÝ KRUMLOV / ČESKÉ BUDĚJOVICE - Fanoušci, soutěžní posádky i pořadatelé už s napětím odpočítávají poslední hodiny do startu 43. ročníku Rallye Český Krumlov 2015, která se jede 22. a 23. května. Tradiční motoristickou akci zahájí páteční superspeciálka na budějovickém výstavišti. Na diváky čeká v Budvar Rallye Aréně bohatý program už od pátečního rána.

Již předposlední květnový víkend se můžete těšit na 43. ročník Rallye Český Krumlov! Slavnostní zahájení samotné rallye proběhne v pátek 22. května v 15:57 hodin na Výstavišti v Českých Budějovicích. Slavnostní vyhlášení výsledků můžete očekávat v sobotu večer v Českém Krumlově. Seznam přihlášených do 43. Rallye Český Krumlov 2015 čítá celkem 116 dvojic a jedná se tak o novodobý rekord jihočeské soutěže. Tento motoristický svátek by si neměli nechat ujít žádní milovníci adrenalinu, těšit se můžete například na známý Mogul Adell Racing Team. Čekají na vás dva pohodové dny plné zábavy, známých jezdců, a především rychlých aut.

Kompletní informace o 43. Rallye Český Krumlov 2015 hledejte na webu www.rallyekrumlov.cz nebo na www.mogul.cz.

 

 

Kromě administrativních a technických přejímek soutěžních vozidel se můžou fanoušci rychlých kol těšit na testovací rychlostní zkoušku, která začne v pátek v pravé poledne. První posádky exhibiční Rallye Legendy Show vyrazí na trať namotanou mezi výstavními pavilony ve tři odpoledne.

O hodinu později do měřeného testu odstartuje Jan Kopecký s „tovární“ Škodou Fabia R5, která při svém debutu před měsícem v Klatovech oslavila premiérový triumf. Po soudobých autech se divákům představí pole republikového šampionátu historiků a také startovní pole 4. New Energies Rallye Český Krumlov 2015, který nabídne pohled na vozidla s pohony budoucnosti, tedy elektromobily, hybridy nebo auta spalující CNG.

Lákavý je také sobotní program. Hned ráno začne na kruhovém objezdu uprostřed výstaviště pátý ročník RC Rallye Český Krumlov, určený pro majitele rádiem řízených modelů v měřítku 1:10. Posádky velké rallye se do Budvar Rallye Arény vrátí po 11. hodině dopoledne.

Ve středu už proběhlo na letním parketu v Holkově tradiční setkání jezdců, pořadatelů, fanoušků a příznivců Rallye Český Krumlov. Pekla se selata a promítal se film z loňského ročníku Rallye Český Krumlov. 

 

 

Díky slosovatelným vstupenkách do Budvar Rallye Arény může každý, kdo v pátek nebo v sobotu přijde na 43. Rallye Český Krumlov 2015 na českobudějovické výstaviště, vyhrát motorovou sekačku s pojezdem značky Ryobi v hodnotě 13 000 Kč.

Úspěšné soutěžní posádky navíc při slavnostním vyhlášení výsledků získají motorovou pilu Ryobi, elektrické vrtací kladivo Milwaukee a laser s olovnicí Milwaukee.

Seznam přihlášených do 43. Rallye Český Krumlov čítá celkem 116 dvojic a jedná se tak o novodobý rekord jihočeské soutěže. Organizátoři z ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov a ČK motorsportu na tento historický milník vzhlíží s velkým respektem, jelikož se tomuto úctyhodnému počtu za dlouhých šestadvacet let nepřiblížili. Až letos. 

Mezi favority podniku, zařazeného do kalendářů FIA European Rally Trophy a Mistrovství České republiky v rally soudobých aut i historiků, patří tovární pilot mladoboleslavské automobilky Jan Kopecký se Škodou Fabia R5 nebo zkušený plzeňský jezdec se speciálem Mini John Cooper Works S2000 Václav Pech. Silná konkurence se sešla také v šampionátu historických automobilů.

Dalších osmnáct posádek, kterým se nebude na tratích rychlostních zkoušek měřit čas, se přihlásilo do IX. Rallye Legendy Show a 32 soutěžících projevilo zájem odstartovat do 4. New Energies Rallye Český Krumlov, podniku určeného pro vozidla s alternativními pohony. Sečteno podtrženo - tradičního závodu na jihu Čech by se ve dnech 22. a 23. května mělo zúčastnit přes 160 posádek!

První etapa odstartuje z budějovického výstaviště v pátek před 16. hodinou, druhá tamtéž v 7 hodin ráno v sobotu. Cíl je v sobotu kolem 17.40 v Jelením příkopu v Českém Krumlově, kde poté proběhne vyhlášení výsledků a předání den. Veškeré další podrobnosti i o diváckých místech jsou na www.rallyekrumlov.cz.

 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace