Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Příběh projektu - kasárna

  Úterý 22.10 17:30 - Písek, Knihovna

  Beseda s architektem.

 • České tajemno

  Úterý 22.10 19:00 - Strakonice, Rytířský sál

  Nejtajemnější domácí záhady.

Zobrazit všechny události
 

S kulturním využitím Jedárny se nepočítá

STRAKONICE – Čas od času se mezi lidmi ve Strakonicích objeví dotaz, jaké má město plány s Jedárnou u strakonického hradu. Klenuté prostory byly po sanaci několikrát využity i pro kulturní akce. V současné době je ale Jedárna zavřená a vypadá to, že tento stav bude i dál trvat.

„Jedárna je uzavřená. Jelikož byla zkolaudována jako zahradní domek. O jejím využití pro kulturní akce se neuvažuje. Město Strakonice ani aktuálně neeviduje zájem o její další využit," uvedla mluvčí radnice Markéta Bučoková pro Jihočeské týdeníky. Dodává, že mě město Strakonice má k dispozici podstatně komfortnější prostory pro pořádání kulturních a společenských akcí.

„Aktuálně prochází rekonstrukcí kulturní dům, kde vznikne multifunkční prostor, pro podobné akce se připravují prostory na Ostrově," dodává mluvčí. Ještě v minulém roce mělo město zájemce o pronájem Jedárny. Rada to ale zamítla. „Stavba byla zkoulaudována jako víceúčelový objekt, za účelem zachování stávajících skladových prostor," vysvětlila rada města. 

 

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Radek 

  Reagovat

   

  Vaše komfortnější prostory pro pořádání kulturních a společenských akcí si využívejte jak libo, ale mnohá produkce patří do prostor, jako je Jedárna.

  Vloženo 9.10.2019 10:10:11

  • Ladislav 

   Reagovat

    

   Nechapu rozhodnuti radnice..pamatuji na jednu z akci, kdy to melo svuj nadech stredoveku a byla to parada...tohle je skoda, krasne prostory takhle zabit :(

   Vloženo 9.10.2019 11:12:08

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace