Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ochotnický soubor Copánek

    neděle 20.10 10:00 - Písek, KD

    Divadlo pro děti.

  • The Muh Trio - The Art of Jazz Trio

    neděle 20.10 18:00 - Písek, Trojice

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Sedličtí dokončili investice za víc než milion, další chystají

V Sedlici budují park , Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

V Sedlici budují park     Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

SEDLICE – Investiční akce za víc než milion korun zrealizovali během prázdnin v Sedlici. Od Jihočeského kraje se městu podařilo získat dotaci 120 tisíc korun na opravu podlah v garážích hasičské zbrojnice, samo se podílelo 80 tisíci. Hotovo bylo v polovině srpna. Dále pak z ministerstva pro místní rozvoj Sedličtí obdrželi dotaci ve výši 600 tisíc korun, a to na opravu víceúčelového hřiště v základní škole. Podíl města byl 300 tisíc. Předávačka proběhla podle plánu na konci srpna.

 

„I když se nejedná o závratné sumy, jsou pro nás velmi důležité, neboť díky nim ušetříme městské finance a ty pak mohou být použity na další projekty. Zatím jsou to první vlaštovky a pevně doufáme, že ne poslední," uvedl starosta Vladimír Klíma. Na začátku září také Sedlice oficiálně otevřela novou knihovnu, do které šlo čistě z městské kasy čtvrt milionu korun.

A další investice má město v plánu. „Na stavební úřad nyní budeme dávat žádost o územní rozhodnutí na vybudování nového sběrného dvora, abychom odpadové hospodářství soustředili na jedno místo. Umístěn bude naproti fotbalovému hřišti při cestě na Pilu," upřesnil starosta. Akce by měla začít příští rok, náklady se budou pohybovat kolem dvou milionů korun. „Příprava plochy vyjde asi na milion, ten bychom dávali ze svého. Další milion by z 85 procent pokryla dotace a šel by na technické vybavení dvora – kontejnery, obytnou buňku, lis na papír, osvětlení nebo oplocení," vyjmenoval Vladimír Klíma.

Celý rok průběžně také Sedličtí pod fotbalovým hřištěm, na prostranství za náměstím, budují park. Momentálně je podle slov starosty hotov tak z jedné čtvrtiny. „Na podzim už by mělo dojít k výsadbě nějakých stromů. Pracujeme na něm postupně, bez dotací, svépomocí, aby vyšel co nejlevněji. Termín dokončení není stanovený, až bude park hotový, tak bude," uzavřel Vladimír Klíma.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace