Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční setkání občanů Netolic starších 70 let

    Úterý 10.12 14:00 - Sál ZUŠ Netolice

  • Divadélko pro nejmenší

    Úterý 10.12 10:30 - Strakonice, RC Beruška

Zobrazit všechny události
 

Servis pro lyžaře - Jak to bude letos na Lipně

LIPNO NAD VLTAVOU - V našich tištěných novinách jsme začali s letošní lyžařskou rubrikou. Slíbili jsme, že postupně projdeme skiareály, podíváme se, co je v nich nového a co mají připraveno pro nadcházející lyžařskou sezonu. Dnes tedy i zde začínáme a první zastávka je ve skiareálu na břehu lipenského jezera.

Skiareál Lipno

Lipenský skiareál s nadmořskou výškou 740 až 900 metrů nabídne pohodlné lyžování na patnácti sjezdovkách o celkové délce 11 590 metrů. Obsluhují jej tři čtyřsedačkové lanovky Dopelmayr, které jsou vybaveny rozběhovými koberci a čtyři pohyblivé koberce s celkovou hodinovou kapacitou 12 000 osob. Jedna čtyřsedačka obsluhuje tři sjezdovky vedoucí směrem k lipenskému jezeru. Na této straně jsou také umístěna dětská výuková hřiště Foxpark a Bambini park. Tato výuková hřiště pro ty nejmenší obsluhují již zmíněné pohyblivé koberce. Dvě další čtyřsedačky, obsluhují opačnou stranu skiareálu se zbývajícími sjezdovkami Snowparkem a Skicrossem. Pro letošní sezonu se zasněžovací artilerie rozšířila o jedenáct nových sněžných děl. Těch tak bude na letošní zimu připraveno celkem 59. To je spolu s modernizovaným a posíleným rozvodem vody už docela slušná baterie. „Při teplotě -1,5 stupně Celsia jsme schopni spustit provoz skiareálu během zhruba 72 hodin,“ popisuje výkon zasněžovacího systému vedoucí střediska provozu Antonín Kolář.

Nové sjezdovky?

Pravidelní návštěvníci lipenského skiareálu si možná hned v úvodu všimlu, že uvádíme na Lipně vyšší počet sjezdovek než v minulých letech. Pojďme si je představit. První je nová skicrossová dráha. Nese číslo 12 a označena je jako modrá a její délka je 800 metrů. Navržena byla ve spolupráci s týmem Evy Samkové. Umístěna je mezi loni otevřenou sjezdovkou Vyhlídka (11) a Promenádní (1). A díky své koncepci určitě poskytne hodně zábavy jak malým, tak velkým lyžařům a snowboardistům. Další novinkou je slalomová trať na sjezdovce K Yettimu (13). Na této červeně označené sjezdovce byla pro letošek nově vybudována 600 metrů dlouhá slalomová trať. Potřeba její stavby vyšla z touhy závodit a změřit síly s ostatními. Letos si tedy zážitek jízdy v brankách bude moci dopřát každý návštěvník. Dalším hitem nadcházející sezony bude určitě nový Snowpark (6). Je umístěný mezi sjezdovkou Promenádní (1) a Sjezdovkou lišáka Foxe (2). Vystavěný je jak pro začátečníky, tak pro ty pokročilejší. Proběhly terénní úpravy a rekonstrukce stávajících překážek. Navíc přibyly překážky nové pro začátečníky. Ale tou hlavní novinkou je zřízení výukové části, kde si ti, kteří s triky teprve začínají, budou moci pod dohledem instruktorů z lyžařské školy vše vyzkoušet. Výuková část navíc je vybavena dětským vlekem (nekonečným lanem), takže nebude potřeba sjíždět celou sjezdovku a čekat na novou dopravu lanovkou.

Skischool Lipno

O kvalitách této moderní lyžařské školy a špičkové lyžařské i snowboardové dovednosti tamních instruktorů jsme už toho napsali hodně. Protože v týmu na Lipně už také více jak 15 let učím, mohu potvrdit, že tady opravdu naučí jezdit na čemkoliv kohokoliv. A protože i škola se musí vyvíjet, přichystali si novinky i tady. Takže k obvyklé privátní, skupinové nebo rodinné výuce letos přibyla také výuka freestylu. Ta bude automaticky zařazena v rámci pětidenní výuky na poslední den a probíhat bude na lyžích nebo snowboardu právě v novém Snowparku. Další novinkou v lyžařské škole je takzvané zlepšování stylu. To je určeno především těm, kteří už velmi slušně jezdí. Pokud si nějaký dospělák objedná pětidenní výuku pro svoje dítě, dostane tuto hodinu pro sebe zdarma. A bude se opravdu věnovat vylepšování stylu do nejmenších detailů. Samozřejmě, že si kdokoli může tuto službu objednat i samostatně.

Půjčovna a servis

Tyto služby, ostatně jako všechny, jsou na Lipně na opravdu špičkové úrovni. Díky spolupráci s firmou Fischer tady najde jak lyžařské, tak snowboardové vybavení úplně každý, kdo nevlastní svoje nádobíčko. Sjezdařské, běžecké anebo třeba snowblades. Půjčit si můžete vybavení po samostatných částech, tak samozřejmě celé sety včetně bezpečnostních přileb. Vše dokonale seřízené a připravené na použití.

Tím se dostáváme k servisu. Že se musí vybavení na sezonu dokonale připravit a seřídit, je jednoznačné a ví to každý, kdo se na sněhu pohybuje. A právě tady se o vaše vybavení dokonale postarají, ať už jste začátečník, mírně pokročilý anebo závodní jezdec. Další dvě službičky, které se zde zajišťují. je úschovna lyží a batohů a Skidepot na Stezce v korunách stromů. Úschovna je umístěna v Chatě Lanovka u centrálního parkoviště a umožňuje uschovat si zde svoje vybavení, aby jste je nemuseli každý den tahat tam a zpátky do hotelů či chat. Opět jak jednotlivě, tak celé sety. Skidepot na Stezce v korunách stromů je služba pro ty, kdo si chtějí odpočinout od ježdění a pokochat se krásou Šumavy a nevšední vyhlídkou. Přímo na vrcholu Kramolína u stezky si odložíte svoji lyžařskou obuv a další vybavení a v pohodlných trekových botách vyrazíte do korun stromů.

Co dalšího je ve Skiareálu Lipno pro sezonu připraveno si necháme do dalšího pokračování. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace