banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Zámecký park v Červeném dvoře

    Čtvrtek 16.5 až neděle 29.9 - Regionální muzeum, Český Krumlov

    Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

  • Kapličky, boží muka a kříže na Písecku a Milevsku

    Čtvrtek 4.4 až neděle 30.6 - Milevský klášter

    Výstava.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Skupovy Strakonice se rozjíždí naplno. Už po čtyřiapadesáté

 Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

    Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Ve Strakonicích začala ve čtvrtek 21. března loutkářská přehlídka Skupovy Strakonice, a to její už 54. ročník. Čtvrteční dopolední představení byla určena dětem z mateřských škol. V Rytířském sále na hradě zhlédly pohádku O zatoulané písničce v podání jednoho herce z Divadla Matýsek z Rynoltic u Liberce. Herec Michal Vaněk samotinký na jevišti dokázal dětské publikum jednoduchým a přitom tak poučným příběhem naprosto strhnout.

 

Děti nejenže byly v napínavých momentech potichu, ale také s vypravěčem skvěle spolupracovaly, což představení dodávalo patřičnou atmosféru. Souběžně vystupoval v kulturním zařízení U Mravenčí skály soubor Dřevěné divadlo Praha s pohádkou Zvířátka a loupežníci.

A jaký je další program přehlídky? V pátek 22. března dopoledne se bude opět hrát pro mateřské školy. U Mravenčí skály vystoupí Teátr Pavla Šmída s Větrnou pohádkou a v kulturním domě Divadlo Alfa Plzeň s pohádkou Honza. Honza? Honza!

Odpoledne už může přijít loutkoherce podpořit veřejnost. U Mravenčí skály to v 15.30 hodin rozbalí soubor Na dvoře nahoře z Českých Budějovic, který přiveze pohádku Honzova komedie s čerty. Představení je určeno pro děti od tří let a ty na vlastní oči uvidí, jestli se Kašpárkovi a Honzovi podaří vyhnat čerty z mlýna.
Od 17 hodin rovněž U Mravenčí skály začne alternativní divadelní představení Angatar souboru Přespolní Březnice. Půjde o starou eskymáckou pověst. Toto divadlo je vhodné pro děti od osmi let.

V sobotu 23. března jsou na programu tři pohádky. Budou sehrány opět U Mravenčí skály. V 10 hodin další den přehlídky zahájí domácí soubor Rodiče a přátele MŠ Lidická, který si připravil příběh O dobré duši. Ve 14.30 hodin ho vystřídá na jevišti další domácí soubor, a to loutková scéna Radost, která potěší diváky keltskou pověstí nazvanou Deidré.

Následovat bude v 16.30 hodin hra pro náročnějšího diváka (děti od 10 let). Studenti třetího ročníku loutkářské konzervatoře v Chrudimi, soubor Třeťák z Českých Budějovic, přenesou zájemce do blíže neurčeného městečka v USA, kde začíná svátek konzumu – Halloween. Kdo vystačí pouze s bonbóny? A komu je to málo? A co přiváží černá sanitka? Na to odpoví hra s názvem Koledu nebo...

Část přehlídky Skupovy Strakonice je také soutěžní. Porota určí, který soubor postoupí na celostátní přehlídku v Chrudimi. Tak jako každý rok připravil organizátor, městské kulturní středisko, také výstavu, která se k přehlídce váže. Letos to je výstava Čerti v Maltézském sále na hradě. Vystaveny jsou originální scénické a kostýmní návrhy, makety od významných českých scénografů, fotografie ze známých pohádkových komedií, například Drdovy Hrátky s čertem, Dvořákova opera Čert a Káča či Smetanova Čertova stěna a další. Výstava potrvá do 27. března.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace