Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Oldřích Janota

    pátek 13.12 19:00 - Horká vana, České Budějovic

    Koncert.

  • Setkání seniorů

    pátek 13.12 16:00 - Záhoří, místní hostinec

Zobrazit všechny události
 

Sladiště zbraní se našlo v Čejeticích

AKTUALIZOVÁNO - 18.4.2014 16:39

ČEJETICE - Sklad zbraní, které odhalila zásahová jednotka, se našlo v hospodě v Čejeticích. Před chvílí jsme kontaktovali některé z místních dobrovolných hasičů, kteří uvedli, že místní hospodský byl tak trochu podivín. Někdy prý točil pivo s revolverem v ruce. Hospoda byla jeho, provozoval ji asi deset let. Řada místních se o zásahu policie dozvěděla až z vyprávění těch, kteří akci zásahové jednotky sledovali v přímém přenosu. Nikdo zřejmě netušil, jakou a kolik munice šenkýř v hospodě ukrývá. I když se prý často se zbraněmi ukazoval, místní obyvatelé si nikdy nestěžovali. Místostarosta Čejetic Jaromír Toman před chvílí potvrdil, že ani zastupitelstvo nikdy nemuselo projednávat stížnosti na hospodského a nikdy Čejetičtí neprojevili strach.

Hospoda patřila hospodskému, provozoval ji asi deset let. Řada místních se o zásahu policie dozvěděla až z vyprávění těch, kteří akci zásahové jednotky sledovali v přímém přenosu. Nikdo zřejmě netušil, jakou a kolik munice šenkýř v hospodě ukrývá. I když se prý často se zbraněmi ukazoval, místní obyvatelé si nikdy nestěžovali. Místostarosta Čejetic Jaromír Toman před chvílí potvrdil, že ani zastupitelstvo nikdy nemuselo projednávat stížnosti na hospodského a nikdy Čejetičtí neprojevili strach.

Policisté, kteří prohledávali dům na Strakonicku, když hledali možné pachatele vloupání do restaurace odhalili maskovaný sklad zbraní, v němž nechyběl ani kulomet. Policisty přivolal muž, který měl vyrušit při vloupání zloděje. Ti byli podle oznamovatele ozbrojeni. Na místo přijela jihočeská zásahová jednotka, která ale kupodivu místo zlodějů nalezla sklad zbraní a munice. V něm byl ukryt celý arzenál jako kulomet, samopaly, pistole a náboje, našla se tedy práce pro pyrotechnika i specialistu na balistiku. Policie trestný čin klasifikuje jako nedovolené ozbrojování, ačkoli zadržený muž, který oznámil vloupání a který je zároveň majitelem domu, tvrdí, že jde o dekorační předměty a že vlastní zbrojní průkaz. Až následné expertízy ukážou, jestli jsou zbraně plně funkční, podle odhadu by mohlo jít o několik desítek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace