Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Václav Neckář se skupinou Bacily

    pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Slepice nacestovaly 3657 kilometrů a zapsaly se tak do České knihy rekordů

JIŽNÍ ČECHY – Sedm plyšových slepic dorazilo v sobotu 8. června do Pelhřimova na tradiční festival rekordů a kuriozit, kde si tato plyšová parta převzala svůj titul pro nejzcestovalejší hejno slepic. Zápisem do České knihy rekordů tak skončila Slepičí tour – akce spolku OBRAZ na podporu legislativního zákazu klecových chovů slepic.

 

Cílem bylo podle organizátorů ukázat, že lidé ze všech koutů republiky vítají iniciativu za zákaz klecových chovů slepic. „Během dvou týdnů hejno plyšových slepic procestovalo celkem 3657 kilometrů a mělo téměř dvě stě zastávek," uvedla místopředsedkyně spolku OBRAZ Jana Menčíková.

„Moje slepička Libi, kterou jsem vyslala na cestu Jihočeským krajem a Vysočinou, procestovala 593 kilometrů a udělala si 27 zastávek," shrnula putování plyšové hrdinky Libi její patronka – modelka Kateřina Šonková. Ve Strakonicích se Libi vyfotila se spoustou dětí a jejich maminkami, v Prachaticích navštívila několik podniků, ve kterých společnou fotkou potěšila místní zaměstnance. V Českém Krumlově si nenechala ujít prohlídku místního zámku a v Kaplici navštívila domov důchodců, kde místní obyvatelé také vyjádřili nesouhlas s klecovými chovy společnou fotkou s plyšovou slípkou.

Organizátoři hodnotí Slepičí tour velmi pozitivně, protože se zapojilo opravdu velké množství lidí různého místa bydliště, věku i sociálního statusu. „Chtěli jsme zejména politikům ukázat, že lidem v celé zemi záleží na zvířatech a že jim není utrpení slepic v klecových chovech lhostejné. To se díky řadě odhodlaných lidí a jejich hodnotám podařilo. Během akce vznikla spousta zajímavých fotografií, kterými budeme politikům připomínat, že lidé chtějí lepší život pro slepice a dokážou za své přesvědčení bojovat," zhodnotila Jana Menčíková.

Pomáhat svým živým sestrám zavřeným v klecích však plyšové hrdinky nepřestaly ani po skončení své cesty. Lidé mají možnost plyšové slípky vydražit a přispět tak na kampaň proti klecovým chovům.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace