banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • On lâche les chiens (FR) + Accident Instantané (FR)

    neděle 21.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

    Koncert.

  • S muzeem v přírodě

    neděle 21.7 8:00 - Písek, sraz Svatotrojický hřbitov

    Ornitologická procházka.

Zobrazit všechny události
 

Sněhové zpravodajství: Co se chystá o víkendu na sjezdovkách?

JIŽNÍ ČECHY - Přinášíme další sněhové zpravodajství. Jaké podmínky panují šestý únorový den ve skiareálech Lipno, Monínec a Zadov? A co nás čeká o víkendu?

 

Skiareál Lipno

Ve Skiareálu Lipno jsou i dnes k dispozici sjezdové tratě na téměř deseti kilometrech a pro běžkaře je tu třicet kilometrů tras. „Díky zimnímu počasí je otevřený už celý areál a lyžaři mohou vyrážet na všechny sjezdovky, na kterých je až 70 centimetrů technického i přírodního sněhu. Bezesporu tu nyní panují ideální podmínky, které by si žádný lyžař neměl nechat ujít,“ uvedl ředitel Skiareálu Lipno Petr Dušek.

Pokud jste soutěživí, na Lipně si můžete vyzkoušet lyžařský závod na měřené trati a výsledky snadno porovnáte s ostatními na webu www.skiarealipno.cz. A co se tu chystá na víkend? V sobotu to budou dvě akce – jedna pro handicapované, kdy je možné si vypůjčit vybavení v místní půjčovně Intersport rent, nebo také zdarma relaxovat v Aquaworldu, či vyrazit na Stezku korunami stromů Lipno.

Od 14 do 16 hodin se v sobotu ještě uskuteční karneval ve Fox parku. „Každé dítě v masce dostane ke skipasu 2 hodiny v Aquaworld Lipno a Stezku korunami stromů zdarma,“ vysvětlila marketingová manažerka areálu Eva Černíková.

V neděli se potom všichni v areálu mohou těšit na tradici stavění sněhuláka od 13 do 15 hodin na Stezce korunami stromů. Děti pak ještě čeká tradiční tradiční nedělní Show lišáka Foxe, která začíná v 19 hodin.

Další skiareály

Skiareál Monínec nabízí lyžařům na sjezdovkách krásných 45 až 75 centimetrů sněhu, nového sněhu je 5 centimetrů. Teploměr ukazuje minus dva stupně. Důležitou součástí areálu je moderní půjčovna, servis a prodejna sportovních doplňků. Svah pro tubing je vyhrazen vedle parkoviště v dolní části areálu. Parkování v areálu je zdarma, parkoviště s kapacitou 550 míst je přímo u nástupu na lanovku.

Na Zadově jsou podmínky pro lyžování výborné. Průběžně se zde upravuje 50 kilometrů lyžařských tras. V provozu je areál Kobyla se snowparkem, jednosedačková lanová dráha na Churáňově a Nové Hutě. Výška sněhu na sjezdových tratích dosahuje až 75 centimetrů.

Lyžařský stadion Churáňov zve na sobotní akci krajského klasifikačního závodu v běhu na lyžích pro všechny věkové kategorie, přijďte se podívat anebo si zasoutěžit!

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace