Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Běh městem

    středa 21.8 18:00 - Strakonice, start Letní kino

    25. ročník závodu + bohatý doprovodný program.

  • Jak do Mastné Lhoty přišel čert

    středa 21.8 17:00 - park před budovou Spektrum, Sezimovo Ústí

    Loutková pohádka pro děti.

Zobrazit všechny události
 

Sněhové zpravodajství: Podmínky stále dobré, Pepíci se pokusí o rekord

JIŽNÍ ČECHY – Přinášíme další sněhové zpravodajství. Jaké podmínky panují ve skiareálech Lipno, Monínec a Zadov?

 

Ve Skiareálu Lipno si lyžaři užívají skvělého jarního lyžování. K dispozici mají téměř deset kilometrů sjezdovek, lyžuje se za mimosezonní ceny, které jsou o třicet procent nižší. V provozu jsou až na Bambini park všechny sjezdovky, všechny lanovky i dětské výukové hřiště Fox park, skicross, snowpark nebo měřený slalom. Na sjezdovkách leží průměrně čtyřicet centimetrů sněhu. Na Lipně se lyžuje každý den od 8:30 do 16 hodin. Ve čtvrtek 19. března si mohou lyžaři naposledy užít ještě večerní lyžování od 18 do 21 hodin.

„Návštěvníci u nás využívají toho, že sjezdovky jsou vždy ráno a dopoledne ve velmi dobrém stavu,  a lyžují. Postupně s vyššími teplotami a sluncem se buď opalují na sjezdovce, nebo míří na Stezku korunami stromů  a také vyrážejí na cyklostezku kolem lipenského jezera z Lipna nad Vltavou do Frymburku a zpátky,“ uvedl mluvčí Skiareálu Lipno Jiří Falout.

Na Monínci dnes usilují o vytvoření nového rekordu. Co nejvíc nositelů jména Josef na sjezdovce. Akce s názvem Pepíci na Monínci i s bohatým doprovodným programem proběhne v rámci večerního lyžování. Na sjezdovkách leží v průměru pětačtyřicet centimetrů a podmínky jsou stále dobré.

 Na Zadově se také pořád lyžuje, nyní už za mimosezonní ceny. Provozní doba areálů je denně od 8:30 do 16 hodin a od středy do soboty lze využít i večerní lyžování, a to od 18 do 21 hodin. V areálu Kobyla je 30 až 65 centimetrů sněhu. Nové Hutě a Churáňov nejsou v provozu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace