Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trio SOČR ~ Píseň písní

    neděle 26.5 19:00 - Písek, KD

    Třetí z Píseckých nokturen 2019 bude ve znamení Písně písní v podání Tria Symfonického Orchestru Českého Rozhlasu. (Původně plánované Tilia Trio se zpívajícími saxofony bohužel pozdě zjistilo kolizi termínu s Pražským jarem)

  • Host Blatenských listů - Spisovatel Jan Měšťan

    neděle 26.5 18:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

Zobrazit všechny události
 

Spanilá jízda za barona Christiana

Profesor Pavel Pafko (druhý zleva) s přáteli. , Autor: Vladimír Šavrda

Profesor Pavel Pafko (druhý zleva) s přáteli.     Autor: Vladimír Šavrda

ČEKANICE - Nádvoří čekanického zámku jakoby se v sobotu 17. srpna přehouplo v čase o půlstoletí zpátky. Kam oko dohlédlo, všude se míhaly postavy v dobových cyklistických dresech, na hlavách místo pevných přileb plátěné čepičky s kšiltem nebo páskové kožené kukly. Také bicykly musely být podle norem cyklistického kongresu nejlépe z roku X, nechyběly ani klasické „kostitřasy" nebo jinak Kohoutovky.

Nádvoří čekanického zámku jakoby se v sobotu 17. srpna přehouplo v čase o půlstoletí zpátky. Kam oko dohlédlo, všude se míhaly postavy v dobových cyklistických dresech, na hlavách místo pevných přileb plátěné čepičky s kšiltem nebo páskové kožené kukly. Také bicykly musely být podle norem cyklistického kongresu nejlépe z roku X, nechyběly ani klasické „kostitřasy" nebo jinak Kohoutovky.

Devadesát cyklistických nadšenců se tu na velké akci sešlo pod přiléhavou hlavičkou Cyklonostalgie především proto, aby společnou jízdou vzdali hold cyklistické legendě baronu Christianu Battagliovi z nedalekého zámku v Bratronicích.

Startovalo se z bratronické návsi, kde se od roku 2003 nachází pomník tohoto cyklistického hrdiny, kterého zvěčnil ve svých dílech již spisovatel Ota Pavel. Významný česko-italský šlechtic zemřel 24. srpna 1991 u lesa Tisovíku nad Strakonicemi, kde ho při projížďce s kamarády srazil ze sedla kola srdeční kolaps.

Vladimír Šavrda

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace