Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

    středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

  • Toulky za poznáním Severní Korea

    středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Starosta Radomyšle převzal šek na půl milionu za péči o zeleň a životní prostředí

Starosta Luboš Peterka při přebírání šeku , Autor: Michal Pavlík

Starosta Luboš Peterka při přebírání šeku     Autor: Michal Pavlík

PRAHA/RADOMYŠL – Symbolický šek na 500 tisíc korun od ministerstva životního prostředí převzal první říjnový den v sídle Senátu ČR starosta Radomyšle Luboš Peterka. Konalo se zde vyhlášení celorepublikových výsledků Zelené stuhy, která je udělována v rámci soutěže Vesnice roku za péči o zeleň a životní prostředí. Radomyšl zastupovala jižní Čechy jako vítěz krajského kola, díky čemuž získala nárok na dotaci v půlmilionové výši.

 

V republikové konkurenci už městys na Strakonicku na úplný vrchol nevystoupal, což ale ani podle slov starosty neočekával. „Vyhrála obec z Olomouckého kraje, která je specialistou na zeleň, což my zdaleka ne. Začali jsme se jí věnovat intenzivně teprve před několika lety," zmínil. O konečné prvenství se ucházelo deset krajů, tři své zástupce vůbec neměly, neboť jejich komise Zelené stuhy neudělily. Do budoucna chce Radomyšl vysazovat nové stromy a současně udržovat ve stávajícím stavu a péči vzrostlé stromy. „S tím budeme spokojení. Dál chceme také udržet vysokou úroveň v odpadovém hospodářství," dodal Luboš Peterka.

Zisk Zelené stuhy v rámci Jihočeského kraje bylo pro Radomyšlské velké a milé překvapení, právě i kvůli tomu, že se zeleni více věnují až posledních šest sedm let. „Když jsme se do soutěže hlásili, ani nás nenapadlo, že bychom byli oceněni za zeleň. Loni jsme zrevitalizovali všechnu zeleň v městysu, ale vůbec jsme při tom nepomýšleli na nějaké ocenění. Cítíme se silní hlavně ve spolkovém životě a práci s mládeží. Určitě proto budeme soutěžit dál," zdůraznil starosta Luboš Peterka.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace