Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Svatojánský večer pod lampou

    pondělí 24.6 18:00 - Planá nad Lužnicí, farská zahrada

  • Sebeobrana

    pondělí 24.6 15:00 - Tábor, nemocnice

Zobrazit všechny události
 

Starostka Lnář Stanislava Mašková po 21 letech skončila

Stanislava Mašková , Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

Stanislava Mašková     Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

LNÁŘE – Z provizorního řešení na pár měsíců se vyklubalo plných 21 let. Tak dlouho stála v čele obce Lnáře, k nimž náleží osada Zahorčice, starostka Stanislava Mašková (63). Do funkce nastoupila v roce 1997 a skončila po loňských komunálních volbách, v nichž už nekandidovala. Nejtěžší období a zkoušku určitě zažila v roce 2002, kdy se obec musela vypořádat s ničivými povodněmi. Co se z pohledu Stanislavy Maškové povedlo a co ne? Jaká byla dvě desetiletí v nejvyšší funkci?

 

S jakými pocity jste po 21 letech opouštěla křeslo starostky? Bylo to těžké loučení?
Rozhodla jsem se nekandidovat a nepokračovat v této náročné práci, bylo to moje rozhodnutí, takže jsem s odchodem byla smířená.

Proč jste už nekandidovala?
Vedla jsem obec 21 let, prožila jsem dobré i špatné a nyní se chci věnovat i jiným věcem, na které jsem neměla čas.

Jaký byl váš poslední úkon ve funkci?
Kromě běžných provozních povinností, které jsem musela vykonávat až do zvolení nového starosty, včetně vyhotovení předávacího protokolu po ukončení funkce, tak to byl podpis na kupní smlouvě. Touto smlouvou obec kupovala pozemek od soukromého vlastníka za účelem výstavby nového chodníku ve středu obce.

A vzpomenete si, jaký byl úplně ten první před více než dvaceti lety?
Spíše než první úkon bych to nazvala úkol. Bylo to urychleně se zastupiteli připravit a schválit rozpočet na rok 1998. Na mně bylo připravit a podat žádost o dotaci na opravu sociálního zařízení a vybudování sprchy u hasičské zbrojnice.

Co vás přivedlo ke komunální politice? A jak se stalo, že jste vydržela více než dvě desetiletí?
Předně musím říci, že to nebyly žádné moje ambice, ale vyplynulo to ze situace, která ve Lnářích tehdy nastala. V roce 1997 došlo k rozpadu tehdejšího zastupitelstva a byly vyhlášeny mimořádné volby. A protože jsem tehdy na obecním úřadu pracovala a osud obce mi nebyl lhostejný, rozhodla jsem se kandidovat. Přiměla mě k tomu především důvěra spoluobčanů, kteří mě podporovali. Nejprve jsem chtěla obec dovést jen do řádných voleb 1998 a vrátit se na své původní místo matrikářky. Ovšem osud byl jiný.

Celý rozhovor najdete v aktuálním vydání Týdeníku Strakonicko, který vychází ve středu 9. ledna.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace