Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jóga

    pondělí 21.10 14:30 - Písek, KD

  • Nalevo od výtahu

    pondělí 21.10 19:00 - Strakonice, MěKS

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Šťastné sedmičky ve strakonické knihovně

STRAKONICE – Šmidingerova knihovna připravila na první prázdninový měsíc moc hezkou výstavu s názvem Ve znamení sedmiček. Je věnována Bedřichu Zákosteleckému ze Strakonic, který letos slaví sedmasedmdesátiny, jeho koníčkem je knižní vazba, kterou se zabývá od 7.7. 1977 a je autorem učebnic pro klarinetisty Škola hry na klarinet, které zpracoval před 45 lety a které jsou dodnes v základních uměleckých školách využívané.

Ve vstupní hale knihovny budou do 5. srpna k vidění nádherné knižní vazby v obrazových dekoracích, závěsné citáty a další zajímavosti z tvorby. Bedřicha Zákosteleckého představila knihovnice Ivana Jonová a vedla s ním vtipný rozhovor. Vlastně se k připraveným otázkám ani nedostala, protože autor ji nepustil ke slovu a vše na sebe prozradil sám. Jak se dostal ke knižní vazbě a jak to bylo s klarinetem u jeho synů? O tom více v příštím vydání Týdeníku Strakonicko 17. července.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace