banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Písecká čtyřka

  pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

  Hudební kapela Josefa Nováka.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Štědrovečerní nalezenec Adam doputoval k novým majitelům

 Autor: Nalezenci Šumaváci

    Autor: Nalezenci Šumaváci

JIŽNÍ ČECHY – Konec dobrý, všechno dobré. To platí o příběhu na Štědrý den nalezeného jezevčíka Adama, o kterém jsme informovali. Jako netradiční a hlavně nečekaný dárek si ho přinesl domů přímo na Štědrý den Libor Eichinger z Vodňan. Mezi zdejšími jatkami a hřbitovem ho našel přivázaného. Ujal se ho a okamžitě rozjel pátrací akci, jestli někomu nechybí.

 

Vyvěsil jeho fotku na sociální sítě, ale majitel se nepřihlásil. Libor Eichinger uvedl, že sám má dva psy u svého domku a třetího si ponechat nemůže. Jezevčík je prý typický pes domácí - tedy „gaučák". Na výzvu nakonec zareagoval spolek Nalezenci Šumaváci, který provozuje dočasnou péči právě pro opuštěná zvířata. Den před Silvestrem si pro jezevčíka přijeli a pojmenovali ho Adámek.

Nakonec se spolku dnes podařilo Adamovi najít nové majitele. Přijeli si pro něj ze Všerub, které leží v okrese Plzeň-sever. „Noví majitelé jsou senioři v důchodu s domem se zahradou. Jezevčíka už měli, ale umřel jim stářím a přáli si nového," řekla dnes pro Jižní Čechy Teď Ivana Jensenová ze spolku Nalezenci Šumaváci.

Na facebooku spolku by se dnes měla objevit fotka jezevčíka s novými majiteli. Spolek funguje na principu dobrovolnictví, kdy si nadšenci berou domů nalezené psy a starají se o ně do doby, než jdou do adopce. K novým majitelům odcházejí pejskové naočkovaní, čipovaní a s adopční smlouvou.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Krásnej pejsek, naštěstí příběh s dobrým koncem. Bývalému "páníčkovi" přeji, aby ho taky někdo někde uvázal a nechal bez vody a jídla, v zimě... ten "člověk" je lidský odpad.

  Vloženo 22.1.2019 09:53:31

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace