banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Život v právu

    středa 18.9 10:00 - Písek, Senior Point - klubovna DFŠ

    Cyklus přednášek s Mgr. Jaroslavem Hávou - dlouholetým soudcem Okresního soudu v Písku.

  • Drahá legrace

    středa 18.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Stonožkový jarmark na Dukelské opět pomáhá

STRAKONICE – Základní škola Dukelská oslavila vloni čtvrt století, co houževnatě pomáhá hnutí Na vlastních nohou – Stonožce. Letos nepolevila a 26. ročník Stonožkového týdne právě běží. Žáci opět vyrobili stovky a stovky nádherných vánočních dekorací, které ve středu 30. listopadu začali prodávat na stonožkovém jarmarku ve vestibulu školy. Nakoupit nápadité, kouzelně zpracované výrobky, které udělají radost, je možné i ve čtvrtek 1. prosince od 7.40 do 13.20 hodin.

Škola Dukelská vloni poslala na konto hnutí 9240 korun. Byl to výtěžek z prodeje výrobků ze stonožkového jarmarku. Dále pak na počest pětadvacetileté spolupráce se Stonožkou uspořádala škola koncert školních pěveckých sborů ze Strakonicka, kterého se osobně zúčastnila zakladatelka hnutí Běla Jensen. Výtěžek z koncertu činil 9000 korun a byl věnován opuštěným dětem v Dětském centru Jihočeského kraje se sídlem ve Strakonicích.

Koncert bude součástí i letošního Stonožkového týdne. Ve čtvrtek 1. prosince zazpívají školní sbory v kostele svaté Markéty. Program pro veřejnost začíná v 15.30 hodin. Vstup je dobrovolný, jeho výtěžek tentokrát bude věnován na výzkum léčby Crohnovy nemoci.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace