banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vojenský den 2019 v Libořezích

  sobota 20.7 9:30 - po celé obci Libořezy

  Účastnit se budou kluby vojenské historie s dobovou technikou, uniformami a vybavením převážně z druhé světové války.

 • Malý princ - pohádka Víti Marčíka pro celou rodinu

  sobota 20.7 15:00 - Suchdol nad Lužnicí, Na farní zahradě

  Pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Strakonice mají nový autobusový terminál, stál 55 milionů korun

Nový terminál ve Strakonicích , Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

Nový terminál ve Strakonicích     Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Pouhý rok trvala výstavba nového autobusového terminálu na strakonickém nádraží. Terminál je umístěn mezi marketem Billa a vlakovým nádražím, je zastřešen, takže cestující se při přestupu z vlaku na autobus nemusejí obávat deště. Vybaven je dalšími vychytávkami na moderní bázi. V úterý 4. prosince byl slavnostně uveden do zkušebního provozu, naostro pojede od soboty 8. prosince, kdy začnou platit i nové jízdní řády.

 

O společném terminálu pro autobusy a vlaky se mluví ve Strakonicích už od roku 2006. S nápadem přišla společnost STTRANS a byť měla plány připravené, nenašla v průběhu let společnou řeč s dalšími hráči na poli. Až v roce 2015 se podařilo najít společnou řeč s vedením města. O rok později se začal zpracovávat projekt pro územní řízení, v roce 2017 se začalo s výstavbou a firma Hochtief, která terminál stavěla, dodržela termín na den přesně.

Dopravní plochu autobusového terminálu tvoří 10 autobusových stání pro výstup a nástup cestujících, 11 odstavných stání pro autobusy délky 12 metrů a jedno stání pro malý autobus do devíti metrů. Plocha autobusových stání je napojena na místní komunikaci v ulici U Nádraží, kde bylo vybudováno 53 veřejných parkovacích míst, 26 hlídaných parkovacích míst a stání pro taxi.

Terminál je pokryt velkoformátovou dlažbou na nástupišti, kamennými kostkami na parkovišti. Prostor zdobí prosvětlené hvězdicovité a lomené lavičky a stromy. Nechybí tu ani kamerový systém, sněhové zábrany na střeše, informační systém a vyhřívané svody. Prostor vypadá na pohled velmi pěkně.

Celá akce vyšla na 55,1 milionu korun bez DPH, část tvořily dotace. STTRANS Strakonice byl hlavním investorem. Město Strakonice pronajalo společnosti své pozemky na 99 let. V této lokalitě by se mělo ještě pokračovat výstavbou nádražní budovy. Jak ale sdělil předseda představenstva ČSAD STTRANS Robert Krigar, to má na starosti SŽDC (Správa železniční a dopravní cesty) a ta je ve skluzu.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • HORNBACH, TESCO, OBI, BAUMAX 

  Reagovat

   

  A teď hrrrr na "starý autobusák", SUPERMARKET, SUPÉRMARKET a SUPÉRMARKÉT. Ideální plac uprostřed města, benzínka, auťáky a vše na jednom místě. No bydlet v ulici Stavařů bych nechtěl. Kolik asi daj developéři za metr, pod 5000 to nebude. A naše nové PIDI MINI nádrážíčko? Větší maj ve Volyni, Blatné i ve Vodňanech.

  Vloženo 5.12.2018 18:17:39

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  a co třeba využít jako čekárnu prostor zavřene restaurace - po upravě

  Vloženo 4.12.2018 20:57:47

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  A čekárna je tedy společná s vlakovým nádražím? Nějak si neumím představit čekat na autobus třeba půl hodiny v mínus 15 venku ve stoje .

  Vloženo 4.12.2018 15:32:59

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace