Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vimperské kvízování vol. 2

    pátek 15.11 19:00 - Kavárna Ve Skále, Vimperk

    Zábavný kvíz pro dvou až čtyřčlenné týmy, který prověřuje vědomosti, důvtip i schopnost spolupráce.

  • Renne Dang Live

    pátek 15.11 21:00 - Calypso, Vimperk

    Koncert Tour 2019 i ve Vimperku. Kytky z Pumpy, Čas na změnu.

Zobrazit všechny události
 

Strakonice se dočkají zahájení stavby obchvatu a koupí nemocnici monitor pro dialýzu

STRAKONICE - Středeční zastupitelstvo ve Strakonicích schválilo rozpočet města na rok 2017. Jsou v něm zahrnuty tři důležité akce. Na jaře by po mnoha letech odkladů konečně mohlo Ředitelství silnic a dálnic zahájit stavbu severního obchvatu města, takzvaného severního půloblouku. Na související infrastruktuře jako jsou chodníky nebo osvětlení se bude podílet město. Počítá na to s částkou 16 milionů.

 

Další důležitou akcí příštího roku bude rekonstrukce ulice Krále Jiřího z Poděbrad, kde by měla být opravena vodohospodářská infrastruktura, veřejné osvětlení a povrch samotné komunikace za 23 milionů, v plánu je také realizace kanalizačního sběrače v ulici Volyňská nákladem 35 milionů korun. 

Dále byla schválena dotace ve výši 400 000 korun pro Nemocnici Strakonice na zakoupení dialyzačního monitoru, používaného k očišťování krve.

Město bude také v příštím roce slavit 650 let a k tomu se chystá městská slavnost, jejímž zlatým hřebem bude symfonická báseň Má vlast v podání Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, připravovaná jako koncert pod oblohou. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace