Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Představení knihy Jitex 70

  středa 22.5 17:00 - Písek, Prácheňské muzeum, Přednáškový sál

  ...doprovodné publikace ke stejnojmenné výstavě.

 • Pletky s Vlastou

  středa 22.5 9:00 - Písek, Senior Point

  Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

Zobrazit všechny události
 

Strakonice vylepšují bazén. Po vířivce plánují divokou řeku ve slané vodě

O prázdinách dorazila nová vířivka. Příští rok se chystá bazén se slanou vodou. , Autor: Jarka Krejčová

O prázdinách dorazila nová vířivka. Příští rok se chystá bazén se slanou vodou.     Autor: Jarka Krejčová

STRAKONICE - Ve strakonickém bazénu se chystá nový relaxační prvek, který bude tvořit část celoročního venkovního plaveckého areálu Na Křemelce. Jde o zdravotně relaxační bazén se slanou vodou.

 

Bazén o rozměrech 10 x 15 x1,4 m bude v režimu celoročního provozu s vodou vyhřívanou na teplotu 36°C a slaností vody 0,5 % (mořská voda má slanost 3 %). Od investice ve výši 34 milionů korun se očekává zvýšení návštěvnosti plaveckého areálu, rozšíření služeb plavecké školy, komfortnější vyžití pro návštěvníky trpící alergiemi a především zpříjemnění pobytu v celém areálu.

Součástí bazénu mají být doplňky jako například divoká řeka, čtyřlehátka a masážní stoličky. Vstup do areálu by měly nově zajistit elektronické čipy. Snahou vedení města je započít s realizací v následujícím roce. Souběžně by měla proběhnout i dlouho očekávaná rekonstrukce šaten. Uvažuje se o využití synergického efektu s Teplárnou Strakonice, která by vodu ohřívala.

V loňském roce byl zprovozněn nový dětský bazén a v letošním roce směřovaly investice do pořízení nové vířivky, instalované vedle krytého sportovního bazénu. „Strakonice mají zázemí pro sportovce, kteří jej hojně využívají, chybí ale relaxační vyžití, proto chceme vyznavačům vody zprostředkovat i pohodlný odpočinek s možností relaxace za každého počasí a v každém ročním období," říká starosta města Břetislav Hrdlička.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 •  

  Reagovat

   

  A v Písku nám zbývá jen ta řeka. A dlouho bude, možná navěky!

  Vloženo 8.11.2017 16:34:12

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace