banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Letní koncert pěveckého souboru Regina Vodňany

    středa 26.6 18:00 - Vodňany, Husův sbor

  • Zámecký park v Červeném dvoře

    Čtvrtek 16.5 až neděle 29.9 - Regionální muzeum, Český Krumlov

    Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Strakonická průmyslová škola má super moderní učebnu

 Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

    Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE - Strakonická střední průmyslová škola je po Praze druhou v republice, která mu super moderní učebnu s novými CNC stroji firmy Haas. Musela splnit poměrně náročné podmínky, aby prestižní statut HTEC získala. Učebna byla slavnostně otevřena tento týden. Ve středu pro významné hosty, ve čtvrtek 22. listopadu pro žáky z místních základních škol a pro veřejnost. Zájem byl obrovský.

 

Na projektu se pracovalo od loňského roku. Vybavení učebny se vyšplhalo na necelých 30 milionů a bylo hrazeno z dotace. Při čtvrteční prohlídce mohli žáci devátých ročníků základních škol některé stroje i vyzkoušet. Pedagogové jim funkce ostatních strojů vysvětlili.

Střední průmyslová škola se může pyšnit řadou celostátních úspěchů. Získává ocenění v soutěžích 2D kreslení a 3D modelování, v programování právě na CNC strojích. Za posledních dvanáct let se zatím nestalo, že by studenti z těchto národních soutěží nepřivezli medaile. Velmi úspěšná je i v celosvětovém vzdělávacím projektu F1 ve školách. Tým z místní průmyslovky se ve Formuli 1 stal čtyřikrát po sobě mistrem republiky s nominací na světový šampionát.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace