Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tradiční benefiční vánoční koncert

    pondělí 16.12 18:00 - Písek, Trojice

  • Izrael - Po stopách Ježíše Krista

    pondělí 16.12 10:00 - Písek, Senior Point

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Světoví hudebníci zahráli publiku na zámku pod vedením Jaroslava Krčka

LNÁŘE – Komorní orchestr s mezinárodním obsazením zahrál skladby starých mistrů pod taktovkou Jaroslava Krčka. Skvělí interpreti, skladby zvučných jmen a plný sál příznivců klasické hudby. To byl koncert mezinárodního orchestru Music Camp Prague. Muzikanti z celého světa se zde učí správně pochopit a interpretovat klasickou hudbu evropských autorů.

Koncert je vyústěním prázdninového kurzu, který probíhá částečně v Praze a také ve Lnářích. Tyto kurzy zde mají letitou tradici. Vede je uznávaný hudebník, dirigent, sbormistr a hudební skladatel, dnes již osmdesátiletý Jaroslav Krček. Řadí se mezi jména jakými jsou Václav Neumann, Jiří Bělohlávek a další. S nimi také často spolupracoval.

Založil a vedl několik souborů, z nichž nejznámější jsou Chorea Bohemica a Musica Bohemica.
Zkrátka Jaroslav Krček je zárukou, že kurzy a následný závěrečný koncert se řadí mezi to nejlepší z klasické hudby, co mohou příznivci tohoto žánru v našem regionu vidět a především slyšet.

V zámeckém sále zazněly skladby Johana Pachelbela, Francesca Geminianiho, G.Freidricha Haendela, G.Batisty Pergolesiho a Benjamina Brittena.

Tentokrát byl koncert obohacen také zpěvem. Všechny asi překvapil příjemný hlas a interpretace tenora Yuji Kawabaty. Návštěvníky potěšila také interpretace výběru skladeb ze Stabat mater od Pergolesiho v podání Yui Kosaka (soprán) a Chikako Shingu (mezzosoprán). Obě Asiatky se velmi dobře vcítily do emocí matky pod křížem, což je téma Pergolesiho Stabat mater.

Nadšení publika a několikanásobný potlesk byl víc než zasloužený. Jaroslav Krček přidal k dobrému, že tento koncert a tedy i potlesk patřil k jeho osmdesátým narozeninám.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace