banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Václav Neckář se skupinou Bacily

    pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

The Tap Tap míří do Řepice

ŘEPICE – Šéf spolku Děti Řepice a jeho tým chystají na sobotu 15. června charitativní megaakci, při níž chce dát prostor k setkání postižených a zdravých lidí. Do Řepice, konkrétně do Knížecí stodoly, pozval populární kapelu postižených muzikantů The Tap Tap, jejíž mottem je Jsme postižení... muzikou.


Koncert začne od 17 hodin a jako předkapela vystoupí strakonické uskupení Ádh Mor základní umělecké školy.
„Měli by přijet i klienti domovů pro postižené z Mačkova a z Oseka. Vstupné je symbolické. Sto korun. Musíme pokrýt základní povinné náklady, ale ostatní peníze a také dobrovolné finanční dárky budou věnovány kapele The Tap Tap. Speciální kasičku na tuto charitu nám vyrábějí ženy z Mladějovic a bude u vstupu," říká Martin Tíkal a pokračuje: „Samotná akce začne už v 16 hodin. Lidé budou mít jedinečnou možnost vidět to, co ještě neviděli – přípravu na koncert. Většinou totiž vidí už výsledek, a to muzikanty na jevišti, jak sedí na vozících. V Řepici mohou v přímém přenosu sledovat, jak se scéna připravuje, jak se všichni na pódium dostávají a podobně."

Dalším bonusem bude prodej piva jednoho minipivovaru, který vyrábí jednu značku přímo pro kapelu The Tap Tap a kapele jdou dvě koruny z prodeje jednoho piva. I to budou moci hosté v Řepici ochutnat.

The Tap Tap jsou muzikanti z Jedličkova ústavu a ve vysokých kruzích pop music působí už téměř dvacet let. Jsou pověstní svým černým humorem navzdory handicapům, která mají. Mnozí možná znají jejich písničku Řiditel autobusu, kterou nazpívali ve spolupráci s Vojtou Dykem, Danem Bártou a Xindlem X. Pokud bude tento hit vyvrcholením charitativního koncertu v Řepici, celá Knížecí stodola si jistě bude s The Tap Tap notovat refrén: Kolo je kolo a kolem zůstane, tak to bylo a je a nic se na tom nemění. Blbec je blbec a blbcem zůstane, někdo má krátký nohy a někdo dlouhý vedení...

Vznik písně byl inspirován peripetiemi bubeníka kapely při cestování městskou hromadnou dopravou. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace