Kdy a kam

  • Okolím Písku - pěší výlet

    neděle 18.11 13:00 - Písek - sraz před Sportovní halou v Tylově ul.

    Klub českých turistů - Otava Písek. Trasa bude určena dle charakteru počasí až na místě srazu. Pěšky do 10 km. Možnost krátkého přesunu vlakem nebo autobusem.

  • Literární odpoledne v Heydukově památníku

    neděle 18.11 16:00 - Památník A. Heyduka, Tyršova 438, Písek

    Připravila a uvádí Stanislava Hošková.

Zobrazit všechny události
 

U jednoho objektu na strakonickém Ostrově se konečně opraví střecha

Jedná se z průčelí o tuto budovu na Ostrově. Při akcích Jsme Strakonice se vchází z boku branou. Sídlí tu i několik dalších subjektů nebo výtvarníci tu mají své ateliéry. , Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

Jedná se z průčelí o tuto budovu na Ostrově. Při akcích Jsme Strakonice se vchází z boku branou. Sídlí tu i několik dalších subjektů nebo výtvarníci tu mají své ateliéry.     Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Celé čtyři roky město plánovalo, že alespoň vyklidí objekty v lokalitě na Ostrově, které mu patří. Vize byla taková, že se na to najmou lidi z úřadu práce. Ale nevyšlo to. Už dříve se zmínil bývalý místostarosta Milan Jungvirt, že snaha byla, ale brigádníci nikoliv.

 

Teprve nyní se začínají hýbat ledy. A to poté, co o pronájem jedné budovy na Ostrově, konkrétně čísla popisného 1415, zažádal spolek Jsme Strakonice, pořadatel mnoha akcí ve městě, například atraktivní Pecha Kuchy Night. Martin Vadlejch uvedl, že právě Ostrov je to, co hledali pro pořádání malých forem divadel, koncertů, promítání, přednášek.

Rada města proto rozhodla o uvolnění peněz na nezbytné opravy a úpravy čp. 1415. Nejprve byl uvolněn milion korun, později dalšího půl milionu. Na objektu je nutné opravit zejména střechu, která je dle technické prohlídky v havarijním stavu.

„Počítali jsme s tím, že se vejdeme do milionu, ale kontroly ukázaly, že je potřeba větší zásah. Na první pohled to vypadá solidně, ale když se do konstrukce sáhne, sype se celá. Dlouho se tam díry jen lepily a zatékalo tam," uvedl starosta Břetislav Hrdlička.

Rada města už schválila i dodavatele, který zajistí výměnu střešní krytiny. Přímou zakázku zadala firmě Chládek FCH ze Strakonic za nabídkovou cenu 1,3 milionu korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace