Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tři sestry

    pátek 18.10 19:00 - Prachatice, Hotel Park

    Koncert.

  • Drátkování bedrníků s Petrou Dudákovou

    pátek 18.10 17:00 - Vodňany, U Lípy

Zobrazit všechny události
 

Už je tady Babí léto, a tak nás čekají podzimní výlovy rybníků

Ilustrační foto , Autor: Jiří Řeháček

Ilustrační foto     Autor: Jiří Řeháček

JIŽNÍ ČECHY – Hlavním centrem výlovů je tradičně Třeboňsko, kde před půl tisíciletím Jakub Krčín přetvořil rozlehlé bažiny na stovky rybníků, ve kterých se od té doby chovají ryby. Každý rok jich rybáři vyloví stovky tun. Letos se začíná s výlovy už v polovině října.

První výlov bude na největším českém rybníku Rožmberk. Začíná se už v pátek 11. října, ale výlov pokračuje až do neděle 13. října. Dalším výlov je na rybníku Blatec, nedaleko Dívčic, a to v pondělí 14. října. V úterý 15. října se bude lovit rybník Špačkov u Staňkova. Na Horusický u Veselí nad Lužnicí přijde řada od pondělí 21. do čtvrtka 24. října. Výlov Spolského rybníka bude probíhat od středy 23. do čtvrtka 24. října. Velkou událostí bude 28. října, protože je připravený výlov rybníka Bezdrev, který je spojen s Jihočeskými rybářskými slavnostmi Rybářství Hluboká.

V listopadu nás čeká výlov rybníku Dvořiště u Lomnice nad Lužnicí, a to od úterý 29. října do pátku 1. listopadu. Potom na řadu přijde rybník Bošilecký, který patří již tradičně mezi nejúrodnější. Od pondělí 18. do úterý 19. listopadu budou plody své práce sklízet rybáři na rybníku Vlhlavský. Posledním loveným jihočeským rybníkem bude Opatovický v Domaníně, kde bude výlov od 18. do 21. listopadu.

Výlovy probíhají časně zrána, zpravidla okolo sedmé hodiny. Desítky postav v gumových pláštích a vysokých botách za ranních mlh roztáhnou sítě a vydají se do studeného bahna, aby později naplnili kádě na břehu tunami ryb. Zájemci z řad diváků si potom rybu mohou odnést domů již vykuchanou nebo i živou.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace