banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Houbařská poradna s Pavlem Špinarem

    Úterý 24.9 17:00 - Soběslav - Rožmberský dům

  • Lidské tělo: pohybový aparát

    Úterý 24.9 18:00 - Tábor - knihovna pro dospělé

    Anatomie pohybu - přednáška

Zobrazit všechny události
 

V Blatné zazní kontrabasy, proběhne osmý ročník mezinárodní soutěže

BLATNÁ – V Blatné letos proběhne už osmý ročník Mezinárodní kontrabasové soutěže Františka Simandla (MKSFS). Soutěž je organizována jednou za dva roky a jejím cílem je podpořit mladé umělce do třiceti let a obnovit tradici české kontrabasové školy. Zvuk kontrabasů se Blatnou ponese od 28. do 30. října.

Soutěž se poprvé konala v roce 2002 u příležitosti 90. výročí od úmrtí blatenského rodáka Františka Simandla, který byl výjimečným českým skladatelem a průkopníkem kontrabasové pedagogiky. Význam blatenské kontrabasové soutěže postupně rostl, v současné době se jí účastní  jak zahraniční interpreti, tak i profesoři významných evropských hudebních škol. Vedle setkání kontrabasistů v Brně je MKSFS jedinou kontrabasovou soutěží v České republice.

V rámci soutěže proběhnou také koncerty významných osobností kontrabasového světa. V pátek 28. října zahraje Robert Balzar Trio  jazzový koncert v kavárně Komunitního centra v Blatné. Sobotní slavnostní večer bude věnován vzpomínce na české velikány kontrabasu –  Františka Poštu a Zdeňka Bendu. Kontrabasový recitál k jejich poctě odehrají ve Starém paláci blatenského zámku věhlasní kontrabasisté v mezinárodním složení – Filip Waldmann (CZ), Krzysztof Firlus (PL), Rastislav Sokol (SK) a Orchestr Akademie Sv. Václava. V neděli se pak kontrabasoví nadšenci můžou těšit na Slavnostní koncert vítězů soutěže, který bude nahrávat tým z Českého rozhlasu České Budějovice.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace