Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Oldřích Janota

    pátek 13.12 19:00 - Horká vana, České Budějovic

    Koncert.

  • Setkání seniorů

    pátek 13.12 16:00 - Záhoří, místní hostinec

Zobrazit všechny události
 

V lékárně strakonické nemocnice si lze nově léky předepsané na elektronickém receptu rezervovat online

 Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

    Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Nemocniční lékárna ve Strakonicích nabízí svým klientům novou službu. Jedná se o online rezervaci léků předepsaných na elektronickém receptu. Pacient si nyní může prostřednictvím jednoduchého formuláře na webových stránkách nemocnice (www.nemst.cz) zarezervovat v lékárně své léky, které si vyzvedne po obdržení potvrzovacího e-mailu nebo SMS zprávy.

 

„Jde o novou službu pro klienty naší lékárny, díky které mohou významně šetřit svůj čas," zdůraznil ředitel nemocnice Tomáš Fiala. „V některých případech museli pacienti do lékárny třeba dvakrát, protože ta neměla některé méně časté léky v odpovídajícím množství skladem. To nyní odpadne. Chceme využít moderní technologie, které dnešní doba nabízí, ke zkvalitnění našich služeb. Podobně nabízíme například také možnost online rezervací termínu v našich některých ambulancích," doplnil.

Jak systém funguje? Pacient zadá na webu takzvaný identifikátor elektronického receptu. Jedná se o alfanumerický kód vyskytující se na recepturním tiskopise, v SMS či e-mailové zprávě, kterou obdržel od svého lékaře. Dále zadá své kontaktní údaje. Lékárník následně pacienta informuje o tom, že léky jsou připraveny k vyzvednutí. Na místě, tedy v lékárně, se pak pacient musí opět prokázat přiděleným identifikátorem. Pokud je například výpadek v distribuci léku, domluví lékárník s pacientem další postup.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace