Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Beseda.

  • Bachata pro začátečníky

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

V milevském kině proběhl casting na pěveckou soutěž Oběžná dráha

MILEVSKO - Dvacítka mladých zpěváků absolvovala v neděli v milevském kině casting na pěveckou soutěž Oběžná dráha, která se v Milevsku uskuteční 29. května. Hlavním porotcem bude zpěvák Pavel Callta a tři vítězové dostanou kromě dalších cen příležitost vystoupit na letním Musicfestu Přeštěnice. Do 31. března teď pořádající Studio Lavadero zveřejní, kterých patnáct zpěváků postoupí z dnešního castingu na soutěžní galavečer.

 

Soutěž Oběžná dráha se v Milevsku uskuteční už čtvrtým rokem. Nápad vznikl tím, že učitel hudby Jaromír Kašpar pořádal pro mladé zpěváky kurzy, kde se učili nejen zpívat na hudební základ vybrané písničky, pracovat s mikrofonem, ale také pohybovat na jevišti. Pak už byl jen krůček k myšlence, aby zkusili vystoupit i před publikem a před porotou, do které každoročně přijede někdo ze známých celebrit. Děti hra na zpěváky baví a objevují se mezi nimi skutečně výrazné talenty. Soutěž Oběžná dráha už získala svůj věhlas, přihlašují se do ní mladí zpěváci nejen z jižních Čech, ale i ze vzdálených míst. 

Letošní účastníci castingu přijeli z Dačic, Prahy, Protivína, Vodňan, Sušice, Staré Lysé, Plzně, Kraslic, Kolína nebo Modré na Moravě. Nechyběly samozřejmě ani domácí zpěvačky z Milevska. 

Každý zazpíval na pódiu kina dvě písničky, organizátoři castingu pořídili záznam a do 31. března se rozhodnou, kdo postoupí na samotnou soutěž 29. května v milevském domě kultury. 

Z dnešních vystoupení přinášíme malou obrazovou ochutnávku.

Fotorepo Ivo Bukač 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace