Kdy a kam

  • Swingové Vánoce

    středa 12.12 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Koncert.

  • Paragrafy kolem nás

    středa 12.12 10:00 - Písek, Senior Point

    Na otázky, jak paragrafy ovlivňují náš život, bude odpovídat Mgr. Jaroslav Háva.

Zobrazit všechny události
 

Vandráci přivezou do Strakonic exotické záběry s příběhem

 Autor: Městské kulturní středisko Strakonice

    Autor: Městské kulturní středisko Strakonice

STRAKONICE – Herci Pavel Liška a Jan Révai a režisér a kameraman Hynek Bernard se jako tři „vandráci“ rozhodli absolvovat na motorkách dobrodružnou cestu po středoamerických zemích a zaznamenat ji prostřednictvím videokamer. A na besedu s nimi, kde se podělí o své zážitky, můžete vyrazit do strakonického domu kultury v pondělí.

 

„Víme, že náš projekt není nic nového pod sluncem. Velkou inspirací pro podobné tripy byla určitě cesta a následný dokument Ewana McGregora a Charleye Boormana Long way round... Při natáčení sme zjistili, že podobný způsob práce nás baví, ale zároveň jsme si uvědomili, že to chceme dělat vlastně úplně jinak. Chceme být na prvním místě zábavným pořadem, zároveň pak dobrodružným, a až na třetím, také hezkém místě, naučným. Chceme bavit sebe i diváka, poznávat lidi, krajinu a místní život. Chceme natočit příběh skutečné nearanžované cesty, na které budeme téměř čtvrt roku! Každý jsme jiný a každý máme své. Hynek moc přemýšlí, Pavel moc mluví a Honza moc voní... Pojedeme na vlastní pěst, bez štábů, doprovodných vozidel, hotelů a mezinárodní kuchyně. Jen tři poutníci s tím, co naše motorky uvezou. Během naší výpravy se pokusíme minimalizovat civilizační vymoženosti 21. století. Cesta prověří naše schopnosti přežití v cizím, kulturně vzdáleném světě, daleko od rodin. Slibujeme vám krev, pot a slzy. Doufáme, že to budou slzy radosti a smíchu. Naším cílem je být naprosto autentičtí, s čímž souvisí i forma natáčení," řekl za všechny tři Hynek Bernard a dodal: „Věřím, že když dáme Pavlovi a Honzovi kameru do ruky, nemůže z toho vzniknout nic nudného. Není totiž nic nudnějšího, než hezké záběry bez příběhu."

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace