banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Ve skladu shořely náhradní díly na automobily i sůl do solné jeskyně

 Autor: HZS Jihočeského kraje

    Autor: HZS Jihočeského kraje

JINDŘICHOHRADECKO – V Oldříši zhruba pět kilometrů východně od Jindřichova Hradce vyhořel v noci na dnešek velký sklad. Hasiči museli dokonce vyhlásit druhý stupeň poplachu, zřídit kyvadlovou dopravu vody a škodu nakonec odhadli na více než milion korun. Úplně požár uhasit trvalo zhruba čtyři hodiny.

 

Hlášení o požáru přišlo 27 minut po půlnoci. „K požáru byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec a dobrovolní hasiči obcí Jindřichův Hradec, Strmilov, Jarošov nad Nežárkou a Kunžak. Do Oldřiše vyjely osádky celkem sedmi cisteren a automobilové plošiny," řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Hořel tu sklad například s náhradními díly na auta, solí do solné jeskyně nebo rodinnými věcmi. Velitel po příjezdu na místo musel vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu. „V době příjezdu hasičů byly požárem zasaženy přibližně dvě třetiny skladu. Plamenné hoření se přes příčky dostalo až do krovu a celé střechy," doplnila informace Vendula Matějů. Uhašení ohlásil velitel zásahu ve 4:31 hodin, ale až do dnešní jedenácté hodiny požářiště hasiči ještě monitorovali.

Požár se obešel bez zranění, příčina se zjišťuje a škoda byla odhadnuta na 1 100 000 korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace