Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

  středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

 • Toulky za poznáním Severní Korea

  středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Ve sklepích písecké Sladovny hraje Divadlo Continuo

Ilustrační foto , Autor: Archiv Divadlo Cintinuo

Ilustrační foto     Autor: Archiv Divadlo Cintinuo

PÍSEK – Kulturní prostor Sladovna Písek se za poslední rok proměnil v hnízdo her. Hrají si zde hlavně děti, ale není to vždy pravidlem Včera ve čtvrtek 8. srpna ukázalo toto místo další z podob své hravosti. Dosud nevyužívané sklepní prostory ovládlo malovické Divadlo Continuo, které sem zasadilo svůj letní projekt. Nazvalo ho lapidárně: Ve sklepě. Sladovna tak poodhaluje další ze svých možností prostoru i rozvoje tvořivosti.

V písecké Sladovně se tak v srpnu potkávají dva fenomény, jejichž pojítkem je hra. Hrát se zde bude divadlo a současně tři patra objektu zabírá až do 25. srpna PLAY Petra Nikla, plné hravých nástrojů a efektů, expozice, která má hravost v samotném názvu.

Sklepení, která jsou zatím nepřístupná a neopravená, mají magický nádech. Jejich část kdysi patřila ke gotickému hradu, nyní ve tmě spí sochy a další překvapivé věci, doslova pokryté pískem. Pro herce se sklepení stala metaforou místa, ve kterém jsou uložené věci, vzpomínky a události, jež zdánlivě nehrají v našem životě zásadní roli. Ale přesto existují. Odložili jsme je, zabalili, uskladnili. A zapomněli na ně. „Inscenace bude exkurzí do míst, kde tyto odložené věci a skutečnosti ožívají a derou se na povrch. Svět našeho podvědomí, svět zakonzervovaných vzpomínek a zamražených snů. Svět zapomenutých věcí,“ říká režisér představení a umělecký vedoucí Divadla Continuo Pavel Štourač.

Divadlo Continuo má velké renomé nejen v Česku, ale po celé Evropě. Doma se proslavilo mj. díky projektu Kratochvílení na jihočeském zámku Kratochvíle. Jejich letošní letní představení také výrazně podpoří turistický ruch ve městě Písek. „Na Divadlo Continuo jezdí diváci z Česka i ciziny. V roce, kdy si Písek připomíná tak důležité výročí, je pro nás velmi významné, že přijedou lidé z celé České republiky a osloví je atmosféra tohoto krásného historického města.“ řekla Tereza Dobiášová, ředitelka Sladovny.

Inscenaci Ve sklepě Divadla Continuo, mohou diváci vidět od čtvrtka 8. do úterý 13. srpna, a následně zase od čtvrtka 15. do čtvrtka 22. srpna. Začátky představení jsou vždy od osmi hodin večer.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Danča  | 

  Reagovat

   

  Větší blbinu jsem dlouho neviděla, ještě že jsem měla vstupenku zadarmo!

  Vloženo 9.8.2013 13:39:32

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace