Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hvězda Betlémská!?

    pondělí 9.12 19:00 - Muzeum Jindřichohradecka, budova ve Štítného ulici, Jindřichův Hradec

    Přednáška Ing. Jany Tiché z Hvězdárny a planetária v Č. Budějovicích s pobočkou na Kleti.

  • Pletky s Vlastou

    pondělí 9.12 9:00 - Písek, Senior Point

    Tvořivé setkání.

Zobrazit všechny události
 

Ve Střelských Hošticích hořel sklad slámy

 Autor: Foto HZS Jihočeského kraje

    Autor: Foto HZS Jihočeského kraje

STŘELSKÉ HOŠTICE - Osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů včera po 14. hodině zasahovalo u požáru skladu slámy ve Střelských Hošticích. Hořelo 1300 balíků uskladněných uvnitř. Ocelový sklad stojí samostatně, takže naštěstí nehrozilo rozšíření požáru na další budovy či porost. Uvnitř nebyl žádný člověk, zvířata, ani technika.

K požáru vyjeli profesionální hasiči ze Strakonic a dobrovolné jednotky obcí Sedlice, Strakonice, Záboří, Střelské Hoštice, Volenice, Štěkeň a Čestice. Na místo mířilo jedenáct cisteren, jeden dopravní automobil a automobilová plošina. Operační středisko vyhlásilo 2. stupeň požárního poplachu.

Hasiči zahájili hašení zvnějšku skladu. Na požářiště dováželi hasební vodu kyvadlově cisternami. Pro řádné dohašení však bylo nutné všechny balíky ze skladu vyskladnit. Přes operační středisko generálního ředitelství jihočeští operační důstojníci zažádali o speciální techniku. Do Střelských Hoštic byl povolán nakladač.

Lokalizaci požáru velitel zásahu ohlásil v půl deváté večer, v noci se pak vyskladňovaly zbytky balíků ze skladu na volné prostranství, kde se dohašovaly. Vyšetřovatel hasičů vzniklou škodu odhaduje na 2,5 milionu korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace