Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Talkshow s Miroslavem Donutilem

  pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

 • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

  pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Volební lístky by měly být ve všech schránkách. Volby začínají v už pátek

JIŽNÍ ČECHY - Už tento pátek a sobotu se otevřou volební místnosti. Sedmého a osmého října proběhnou volby do krajského zastupitelstva a ve volebním obvodu Tábor a Český Krumlov se bude volit také do Senátu. Případné druhé kolo senátních voleb je připravené na následující pátek a sobotu, tedy 14. a 15. října. Nejpozději tři dny před volbami by měl mít každý volič ve schránce volební lístky. Pokud se tak nestalo, může je obdržet přímo ve volební místnosti.

V Jihočeském kraji má zastupitelstvo 55 členů a zastupitelé jsou voleni na čtyři roky. Při volbách do zastupitelstva se vybírá z politických stran, hnutí a koalic. To znamená, že do obálky se vkládá jedna konkrétní kandidátní listina vybraného politického uskupení. Na této kandidátce je možné ještě navíc zaškrtnout čtyři jednotlivé kandidáty a tím jim udělit preferenční hlas.

U voleb do Senátu se naproti tomu volí rovnou konkrétní osobnosti místo politického uskupení. Pokud žádný z kandidátů do Senátu nedostane v prvním kole víc než polovinu hlasů, bude se rozhodovat v druhém kole. V případě rovného počtu hlasů rozhodne o vítězi los.

Do krajských zastupitelstev může volit každý, kdo nejpozději druhý den voleb dosáhne osmnácti let a má trvalý pobyt v obci, která patří do daného kraje. Pči volbách do Senátu musíte dosáhnout požadovaného věku a volit buď v místě bydliště, nebo s voličským průkazem i jinde ve volebním obvodu. Ve volební místnosti je nutné se prokázat buď občankou nebo pasem. Do Senátu je možné volit také ze zahraničí.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • široko 

  Reagovat

   

  Sluníčkář Jiří Fišer na hrad...prohlásil ,že pokud by do Tábora přišli běženci , klidně je ubytuje u sebe doma.

  Vloženo 4.10.2016 10:47:17

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace