Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Smíšený pěvecký sbor Schola Všech svatých

  pondělí 22.4 15:00 - Bavorov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

 • Velikonoční hraní na kantely

  pondělí 22.4 18:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

  Hraní na kantely (vytvořené při akcích ŠK), případně i další nástroje ve spolupráci se spolkem Spona. K hraní, zpěvu nebo jen k poslechu zveme širokou veřejnost.

Zobrazit všechny události
 

Volyňské náměstí je bez smrku. Dominanta zmizela během dvou hodin

Smrk ve Volyni už nestojí , Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

Smrk ve Volyni už nestojí     Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

VOLYNĚ – Volyňské náměstí je od čtvrtka 21. března bez své dominanty. Tou byl vzrostlý stříbrný smrk, který měřil kolem dvaceti metrů a uprostřed náměstí stál téměř 70 let. Vysazen byl na začátku 50. let minulého století. První jarní den krátce po poledni se poroučel k zemi, pracovníci technických služeb ho postupně zbavili větví a následně rozřezali holý kmen.

 

Celá akce začala v 8 hodin ráno, kdy technické služby smrk zbavily vánoční výzdoby a připravily jej k poražení. V půl dvanácté začalo ořezávání větví, které trvalo hodinu, za další hodinu byl pak zcela rozřezán i samotný kmen. Události přihlížely desítky lidí.

Smrk byl poražen na základě znaleckého posudku, který si nechalo v roce 2017 vypracovat město. Z něj vyplynulo, že strom je ve špatném zdravotním stavu a nešlo už zajistit provozní bezpečnost v jeho okolí. „Pohled na náměstí bez smrku je smutný, ale byla to nutnost. Náměstí však teď bude jiné," uvedl těsně po poražení stromu volyňský starosta Martin Červený.

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Vaclav 

  Reagovat

   

  Dělají si co chtějí jsou to radní .... a posudek jim snadno někdo napíše do stromu nevidí a když je na zemi tak už jse nedá nic dělat potřebovali by pořádnou pokutu a rozmysleli by si to ..

  Vloženo 22.3.2019 19:09:50

 • Rudolf Koubek 

  Reagovat

   

  Ten posudek, že je strom ve špatném stavu, bych rád viděl. Konšelé města Volyně opět ukázali svou kompetentnost... Mimochodem, proč musel jít k zemi i strom mezi jezem a koupalištěm? Ten vadil komu?

  Vloženo 22.3.2019 13:43:30

 • Volyňka 

  Reagovat

   

  řekla bych, že nemocný strom vypadá průřezem úplně jinak... Tohle byl nádherný, zdravý smrk...

  Vloženo 22.3.2019 07:50:03

 • dřevorubec 

  Reagovat

   

  Zdravý kmen nepřežil rozhodnutí mdlého rozumu (viz fota). Soudruzi opět zvítězili. Čest Vašim zhovadilostem.

  Vloženo 21.3.2019 23:26:18

 • Alena Hornychová 

  Reagovat

   

  Podle mého názoru se jedná o veliký podvod a lhaní občanům Města Volyně, kteří Vás jako ovce zvolily při posledních volbách. Strom byl úplně zdravý a chtěla bych se seznámit s údajným dendrologem, který ho označil jako strom před "smrtí". Myslím si, že by bylo od představitelů města daleko férovejší, kdyby označily strom jako nebezpečný případným zřícením při velkém větru. Přežil i sněhovou kalamitu a vichřici před čtrnácti dny. Podle mého byl posudek zpracován na politickou objednávku.

  Vloženo 21.3.2019 22:17:29

  • češtinář 

   Reagovat

    

   Kvíz: vyměň dvě měkké "i" za dvě tvrdé "ypsilon" a staneš se stavařem.

   Vloženo 21.3.2019 23:32:11

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace