Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Oldřích Janota

    pátek 13.12 19:00 - Horká vana, České Budějovic

    Koncert.

  • Setkání seniorů

    pátek 13.12 16:00 - Záhoří, místní hostinec

Zobrazit všechny události
 

Výsledek pitvy - orel mořský od Hornosína nebyl otrávený

HORNOSÍN - Policie obdržela výsledky pitvy orla mořského, který byl počátkem října nalezen uhynulý v lese u Hornosína na Blatensku. O uhynutí orla, kterého ochranáři pojmenovali Viktor, se dozvěděli díky GPS. Monitorovali totiž jeho pohyb. Tělo uhynulého orla mořského policie zaslala k provedení pitvy a stanovení příčiny smrti. Výsledky všech provedených testů vyloučily, že by na úhynu orla mořského měl jakýkoliv podíl člověk Orel nebyl otrávený karbofuranem ani zastřelený.

 

V souvisejících zprávách si můžete přečíst o návratu orlů mořských na jih Čech a také smutný příběh orla Viktora. Libor Šejna ze Záchranné stanice živočichů v Makově říká, že neměl ještě možnost se s výsledky testů seznámit.  "Nedokážu to tedy komentovat, i pták může například stejně jako člověk dostat infarkt," uvedl. Orel byl však podle něj v plné kondici a nebyl starý. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace