banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Den s Lesy ČR

    neděle 15.9 13:00 až 16:00 - Helfenburk, začátek na parkovišti

    Soutěže pro děti, dovednostní soutěže, opékání špekáčků.

  • O pejskovi a kočičce - činoherní pohádka

    neděle 15.9 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Zobrazit všechny události
 

Začínajícím podnikatelům pomůže s rozjezdem firmy start-upový program IDeaSTART

Budova jaip

Budova jaip

JIŽNÍ ČECHY - Máte zajímavý nápad? Vyvinuli jste inovativní technologii a chcete si založit vlastní firmu? Nebo již máte firmu založenou, ale potřebujete pomoci s jejím rozjezdem? Nově mohou začínající podnikatelé v Jihočeském kraji využít start-upový program „IDeaSTART!“

V roce 2015 vzniklo v České republice, dle údajů společnosti Bisnode, 26 953 nových firem. Jedná se o kapitálové společnosti, tedy společnosti s ručením omezeným nebo akciové společnosti. V Jihočeském kraji bylo založeno 825 firem, což jsou ale pouhá 3% z celorepublikového počtu. Největší podíl připadá samozřejmě na Prahu. Jsou ovšem i kraje, jako například Jihomoravský či Moravskoslezský, které jsou v počtu nově vzniklých firem před ostatními regiony značně vepředu. Založit firmu je přitom v posledních letech z administrativního hlediska stále jednodušší,sdělila Dana Feferlová, zástupkyně ředitele Jihočeské hospodářské komory, důležité je ale vytvořit v regionu takové prostředí, kde by tyto tzv. start-upy získaly na jednom místě informace, kontakty a přehled o finančních prostředcích, které budou při rozjezdu potřebovat“.

Pomocnou ruku začínajícím podnikatelům nově nabídne Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání o.p.s., která ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou připravila 80ti hodinový vzdělávací a tréninkový kurz. Účelem programu IDeaSTART je posunout projekty začínajících firem z pouhého nápadu blíže k realizaci a jejich následnému rozvoji. Začínající podnikatelé budou moci načerpat znalosti a diskutovat svůj záměr s řadou odborníků z oblasti přípravy strategie firmy, volby vhodného business modelu až po účinnou prezentaci svých produktů a služeb zákazníkům,uvedla Michaela Novotná, ředitelka Jihočeské agentury pro podporu inovačního podnikání, o.p.s.

Díky podpoře Jihočeského kraje proběhne stat-upový program již na podzim tohoto roku a pro účastníky bude zcela zdarma. Zahájení programu IDeaSTART je plánováno na začátek listopadu a zájemci se mohou přihlásit na email ratajova@jaip.cz či telefon 385 310 032.

Je obecně známo, že podíl start-upů, které přežijí kritické období na počátku podnikání a odrazí se k růstu, je velice nízký. Věříme, že program IDeaSTART pomůže začínajícím firmám vylepšit jejich bilanci a odstartovat do světa businessu,doplnila závěrem Dana Feferlová. 

-PR-

 

Další zprávy z regionu

 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace