Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Rendez-vous předvánoční

    středa 11.12 17:00 - Městská knihovna, Vimperk

    Sváteční koncert Vojty Violinisty a Vánoce podle paní Růženy Váchové.

  • Česko zpívá koledy

    středa 11.12 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Zpívání pro všechny.

Zobrazit všechny události
 

Strakonický hokej oslaví 105 let

 Autor: Archiv HC Strakonice

    Autor: Archiv HC Strakonice

STRAKONICE – Za pár dní to bude 105 let, co ve městě na soutoku řek Otavy s Volyňkou vznikl první jihočeský hokejový klub.

1. ledna 1909 byl sehrán na Blatském rybníku první zápas, v němž Strakonice slavily výhru 14:4 nad FC Union Plzeň. V roce 1922 se pak tým, který hrál už pod hlavičkou SK Strakonice 1908, probojoval až do celorepublikového finále v Praze a po vítězství 6:2 nad Slavojem Vyšehrad slavil první titul mistra československé republiky.

Od té doby se podařilo vychovat ve Strakonicích mnoho úspěšných reprezentantů. Mezi ty nejslavnější patří bezesporu Roman Turek, Václav Král a ze současných Alexander Salák nebo Štěpán Hřebejek.

Tradice ledního hokeje nebyla ve Strakonicích nikdy přerušena a jejím následovníkem je současný klub HC Strakonice. „Tato tradice může i nadále žít díky hráčům, rodičům, partnerům a skvělým fanouškům. Na tuto skutečnost jsme všichni pyšni a děkujeme,“ říká za hokejový klub Roman Heimlich, místopředseda výboru HC Strakonice.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace