Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Krampus

  sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

 • Předvánoční burza minerálů, drahých kamenů, šperků a fosilií

  sobota 14.12 9:00 až 14:00 - Písek, Prácheňské muzeum

Zobrazit všechny události
 

Strakonický starosta utnul jednání a odešel

STRAKONICE – První oficiální zastupitelstvo po komunálních volbách už s novým vedením přineslo ve Strakonicích nejedno překvapení a vzrušující a emotivní atmosféru. Hned v úvodu se o ni postaral především odvolaný šéf městského ústavu sociálních služeb Karel Seknička. Byl odvolán během jednání rady ve středu 3. prosince, druhý den musel vyklidit kancelář a to i přesto, že ještě v pondělí místostarosta Milan Jungvirt Týdeníku Strakonicko řekl, že o odcházení Karla Sekničky nic neví. Karel Seknička vedení města na zastupitelstvu řekl, že zvažuje žalobu pro šíření poplašné zprávy, protože ho obvinilo, že je ústav v rozkladu.

 

Zmínil, že když před osmi lety přebíral sociální služby on, byly v něm čtyřmilionové dluhy dávno po datu splatnosti, s problémem si dokázal poradit a navíc zvedl ústav do plusu. Konec svého projevu neustál, odešel s prásknutím dveřmi. Zastupitelé pak vedení dali jasně najevo, že odvolání Sekničky a dále odchod, byť dobrovolný, ředitelky kultury Evy Dresslerové nezvládli. „Za to, co tito lidé pro město udělali, by si zasloužili alespoň poděkování,“ podotkla Ivana Říhová (TOP 09). Někteří další se k ní přidali. Všechny tyto výtky zůstaly bez komentáře.

Nejemotivnější byl závěr. Před sedmou hodinou zastupitelé odhlasovali prodloužení jednání o další půlhodinu. Jednací řád ukládá skončit jednání nejpozději v sedm večer. V této půlhodině došlo na bod Různé.  Slovo dostal také Miloslav Trégl, obyvatel města. Řekl něco v tom smyslu, že starostovi Břetislavu Hrdličkovi věřil, protože přišel z lidu, ale zklamal ho. „Popíráte veškerá lidská práva, která tady jsou.  Myslel jsem si, že Pavel Vondrys nebyl dobrý starosta, ale ty jsi mnohem horší. Klidně utneš  jednání, to on by nikdy neudělal.“  Trégl s Hrdličkou se znají léta, proto to tykání. Břetislav Hrdlička mu ovšem ze své pozice vykal.  V bodě Různé bylo přihlášeno do diskuse ještě několik zastupitelů. Přesně v půl osmé však jednání starosta zařízl, zvedl se a odešel, aniž by si všímal výkřiků z řad zastupitelů, že takhle se přeci zastupitelstvo neukončuje.  Ignoroval i průpovídky o arogantním chování.  Zastupitelé ještě chvíli zůstali sedět na místech a nevěřícně se po sobě dívali.

Jednotlivé výstupy z jednání zastupitelstva bude Týdeník Strakonicka přinášet hned od prvního vydání v roce 2015.

Jarka Krejčová   

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Sem napište komentář

  Vloženo 21.12.2014 10:02:51

 • Mr.X 

  Reagovat

   

  To je styl, bych chtěl pana starostu vidět, někde ve firmě, kde se jedná sice po pracovní době, ovšem o opravdu důležitých záležitostech. Hlas pro Vás už ne...ostuda.

  Vloženo 21.12.2014 09:49:00

 • Marie 

  Reagovat

   

  Zase jsme první v republice. Něčím to prorazit musíme. Král Já první to dokáže!

  Vloženo 21.12.2014 00:40:46

 • Pepa z depa 

  Reagovat

   

  Odešel tančit na náměstí:-),viz odkaz:https://www.youtube.com/watch?v=UU2-up6W7WY&feature=youtu.be

  Vloženo 20.12.2014 23:26:52

 • Lojza ze strak 

  Reagovat

   

  Nedivme se, že se Seknička vzteká.K takovému korýtku se s jeho "schopnostmi" jen tak nedostane. Vzpomeňme, proč byl před těmi osmi lety odejit z Pivovaru...

  Vloženo 20.12.2014 19:45:40

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace