Kdy a kam

  • 74. Baráčnický ples

    sobota 23.2 20:00 - Písek, KD

  • Hasičský ples k výročí 120 lez od založení sboru

    sobota 23.2 20:00 - Pechova Lhota, KD

    K tanci a poslechu zahraje kapela Tři veteráni.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 
 
 
 

Miss čtenářů Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Strany se shodly na podpoře referenda ohledně projektu na Dlouhé louce

ČESKÉ BUDĚJOVICE – U kulatého stolu se v pondělí 4. února sešli zástupci klubů českobudějovického zastupitelstva, aby se pobavili o žhavém tématu zbourání sportovní haly na Dlouhé louce a realizaci projektu nového multifunkčního centra na jejím místě. Jednání uspořádali Piráti a ODS. „Po téměř dvouhodinovém rokování se strany shodly na tom, že podporují myšlenku vypsání místního referenda v této věci,“ uvedl Lukáš Mareš, jeden z účastníků jednání za Piráty, který minulý týden uspořádání kulatého stolu avizoval.

 

Klíčová věc – otázka, která bude v referendu položena – bude teprve představena na základě diskuze uvnitř pracovní skupiny, která k tomuto tématu vznikne. Zároveň podle Mareše koaliční zastupitelské kluby neodmítly ani otevření diskuze na téma smysluplnosti a efektivity takovéto jednorázové investice do multifunkčního centra, přičemž ve hře je i varianta odsunutí stávajícího projektu a otevření diskuze napříč stranami v zastupitelstvu, sportovními kluby i širokou veřejností o tom, jak za veřejné peníze uspokojit co nejvíce potřeb aktivně sportujících občanů a jejich dětí.

Průběh jednání vnímal velmi pozitivně s tím, že zástupci zastupitelských klubů vedli racionální a konstruktivní diskuzi. „V zásadě panuje shoda v tom, že současný projekt multifunkčního centra za bezmála 700 milionů korun doprovází celá řada kontroverzí a pochybností a měl by být znovu pečlivě zvážen jeho přínos pro občany. Takto významná investice, která se ve městě neodehrála nejméně dvacet let, by měla být realizována na základě precizní přípravy a s širokou podporou zastupitelů, sportovních klubů i veřejnosti," zdůraznil Lukáš Mareš.

Zároveň ocenil, že žádný z přítomných zastupitelských klubů neodmítl myšlenku referenda jako nástroje přímé demokracie, který by měl být podle Pirátů právě u takto významných investic veřejných peněz využit.

Jednání se zúčastnili: za hnutí ANO Jiří Svoboda, primátor města, a Roman Kubíček, poslanec parlamentu ČR, za hnutí OPB Juraj Thoma, první náměstek primátora, a Ivo Moravec, za ODS Martin Kuba a Zbyněk Sýkora, za TOP 09 a lidovce Tomáš Bouzek a Jaromír Talíř, za hnutí Čisté Budějovice a STAN Jan Mádl, za KSČM Vojtěch Filip, poslanec parlamentu ČR a Petr Braný, za Piráty Lukáš Mareš a Jan Hošek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace