Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ochotnický soubor Copánek

    neděle 20.10 10:00 - Písek, KD

    Divadlo pro děti.

  • The Muh Trio - The Art of Jazz Trio

    neděle 20.10 18:00 - Písek, Trojice

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Střítežské dýňování přilákalo stovky návštěvníků na soutěž v carvingu, dobré jídlo a doprovodný program

STŘÍTEŽ – S příchodem podzimu už mnozí kreativci netrpělivě očekávají tradiční Střítežské dýňování. Letos proběhlo v sobotu 5. října za účasti padesáti soutěžích ve vyřezávání dýní a hojného počtu návštěvníků. Všechny čekal i pestrý doprovodný program.

Stovky návštěvníků zavítaly na podzimní Střítežské dýňování do rodinného zahradnictví k manželům Boškovým. Ti ve svém stále se rozšiřujícím areálu pořádají ptravidelné akce jako je zmiňované dýňování, rozsvícení vánočního stromu, soutěž ve vaření guláše a další ativity.

Na již pátém ročníku dýňování proběhla soutěž ve vyřezávání dýní, ukázky food carvingu porotkyně Reginy Pelíškové, tvůrčí dílny pro děti i vystoupení country taneční skupiny Wency.

Kuchař Petr Stupka před očima diváků vykouzlil výborné dýňové placičky a stále dokola opakoval recept zájemcům při ochutnávce. Na rožni se opékalo prase, lidé nakupovali podzimní dekorace a užívali si krásné, i když trochu mrazivé podzimní odpoledne.

Recept na dýňové placičky Petra Stupky naleznou čtenáři ve středečním týdeníku Strakonicko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace