Kdy a kam

 • Lyžařské přejezdy na severu Evropy

  Čtvrtek 17.1 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

  Jablonecký cestovatel Zdeněk Skořepa Vás protáhne na běžkách trasou dlouhou 400 km dvěma cestami - finskou a norskou.

 • Senior večer

  Čtvrtek 17.1 17:00 - Písek, KD

  K tanci a poslechu zahraje Milevská pětka.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Studenti písecké zemědělky zvou k úklidu světa i širokou veřejnost

Ilustrační foto. , Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy Teď

PÍSEK - Ukliďme svět, ukliďme Česko. To je název známé akce, do které se zítra v Písku zapojí i studenti místní zemědělské školy. A k účasti zvou rovněž širokou veřejnost. Jde o dobrovolnickou akci, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

 

Do podzimního kola se zapojí žáci Střední zemědělské školy úklidem břehů řeky Otavy a vybraných lokalit. Úklid se uskuteční za podpory odboru životního prostředí Města Písku a píseckého 1. ETALON. Zájemci z řad široké veřejnosti se mohou připojit! Máme i pro ně dostatek rukavic a také pytlů na odpadky!

Sraz je v úterý 11. září ve 13 hodin u lávky přes ostrov na levém břehu u zimního stadionu. Akce má také za cíl širokou veřejnost skrze vlastní zážitek poučit o závažnosti problému černých skládek a odpadu v přírodě i oživit témata diskuze o odpadech a recyklaci a takto vlastnímu vzniku černých skládek předcházet. Ti, co jednou uklízeli, už další nepořádek dělat nebudou!

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace