Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Noční prohlídka města Vimperk

    středa 17.7 20:00 - Vimperk, sraz na parkovišti u parku (Auto JaMra)

    Noční komentovaná prohlídka s průvodcem.

  • Eliška Kotlínová - Písecké kulturní léto 2019

    středa 17.7 19:00 - Písek, Palackého sady

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Světelná vodní fontána v Jindřichově Hradci v květnu oslaví páté narozeniny. Je jediná v republice

JINDŘICHŮV HRADEC – Už pět let si mohou návštěvníci Jindřichova Hradce vychutnat barevnou vodní show v obchodní pasáži sv. Florián. Unikátní fontána nabízí návštěvníkům každou celou hodinu jedinečný emotivní zážitek. Obrazce, které tvoří kapky padající vody v kombinaci se světelnými efekty, videoprojekcí a tóny působivé hudby dohromady vytváří zajímavou podívanou. Aqua show se spouští poprvé v sedm hodin ráno, naposledy v sedm hodin večer. Každý den. Délka projekce záleží na délce náhodně vybrané skladby, od tří až do deseti minut.

 „Jindřichohradecká světelná vodní fontána je jediná v České republice. Další v Evropě je pak ve Štrasburku a ve světě ve Spojených arabských emirátech a v Las Vegas. Pan majitel to před lety viděl v zahraničí, aqua show se mu moc líbila a rozhodl se ji tady realizovat,“ popsala Vendula Matějů z firmy RBB Invest, které obchodní centrum sv. Florián vlastní a aqua show od května 2012 provozuje. Fontána nabízí přibližně třicet různých melodií a barevných variací, postupně přibývají další. A ladit se dá i podle ročního období, například v zimě nechybí vánoční písně a koledy. Oblíbená je třeba Popelka nebo All I Want For Christmas Is You od Mariah Carey. Vstupné se nevybírá, každý si může show prohlédnout zdarma. „Proto nemůže říct, kolik lidí za těch pět let aqua show vidělo. Pasáž je průchozí, projde jich tu hodně, ale spočítat se to nedá. Cíleně sem vozí své zákazníky i cestovní kanceláře,“ dodala Vendula Matějů.

 Obchodní centrum sv. Florián je bývalou hasičárnou. Dům v číslo 41 v Růžové ulici podle dochovaných dokladů pochází ze 16. století, našel se tu groš císaře Rudolfa II. datovaný do roku 1579 a krejcar císaře Ferdinanda II. z roku 1624. Obě mince pochází z mincovny v Kutné Hoře. Objekt nejdříve sloužil k bytovým účelům, od roku 1926 ho využívali dobrovolní hasiči a v letech 1972 až 2000 tu sídlila profesionální požární jednotka. Pak dům nikdo nevyužíval a v chátrajícím stavu ho v roce 2007 koupila firma RBB Invest. Ta dala budovu dohromady a od roku 2012 tu provozuje Obchodně – medicinské centrum. Kromě zmíněné aqua show je dominantou centra také socha sv. Floriána, patrona hasičů, který i nadále zůstal symbolem domu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace