Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ochotnický soubor Copánek

    neděle 20.10 10:00 - Písek, KD

    Divadlo pro děti.

  • The Muh Trio - The Art of Jazz Trio

    neděle 20.10 18:00 - Písek, Trojice

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Syn s matkou páchali podvody. Škoda šplhá přes milion korun

PÍSEK – Objasnit podvodná jednání syna a matky z Písku, při kterých dvojice způsobila škody za více než milion korun, se povedlo píseckým kriminalistům. A to ve spolupráci s policisty z obvodních oddělení Písek, Blatná a Bechyně. Během dubna měl především syn pod různými legendami vylákat z důvěřivých lidí tisíce korun, odebírat zboží a služby a neplatit.

 

„Muž měl peníze vylákat například v Blatné pod smyšleným příslibem zajištění práce a ubytování pro poškozeného, v písecké společnosti prodávající automobily zakoupil nový vůz, který nikdy nehodlal zaplatit, jeho finanční situace mu to ani neumožňovala. Kriminalistům se již podařilo automobil zajistit. Nechal se také ubytovat v lázeňském domě v Bechyni, ačkoli věděl, že nebude moci za služby zaplatit," popsala některé konkrétní případy policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Dále měl syn společně s matkou v Písku oklamat dalšího důvěřivce pod legendou, že má zablokován účet a že potřebuje krátkodobou půjčku. To vše měli dělat i přesto, že věděli, že jim jejich aktuální situace neumožňuje půjčku splatit a již byli v minulosti za obdobné činy odsouzeni. „Kriminalisté případ dále vyšetřují, nevylučují také, že dvojice může mít na svém kontě i další podvody. Vyšetřovatel v úterý 9. července podá podnět k návrhu na vzetí muže do vazby," doplnila mluvčí.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace