banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Táborská SŠ obchodu, služeb a řemesel zve na den otevřených dveří

 Autor: Foto Libuše Kolářová

    Autor: Foto Libuše Kolářová

Ve středu 16. ledna od 10 do 17 hodin se otevírají dokořán dveře Střední školy obchodu, řemesel a služeb a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky v Táboře. Moderní areál se nachází v Bydlinského ulici na Maredově vrchu, další pracoviště – jako třeba školní restauraci Beseda a cukrárnu či dílny pro technická řemesla má škola na dalších místech. Všechna pracoviště lze v tento den navštívit, všechno si lze prohlédnout. Rodiče a jejich děti, které letos opustí základní školy, mohou získat informace jak od učitelů, tak od žáků, kteří se vždy na bohatém programu dne otevřených dveří podílejí a s chutí převádějí, co se už naučili.


Škola je známá nabídkou gastronomických oborů, jak maturitního, tak učebních oborů kuchař – číšník, cukrář nebo řezník – uzenář. Návštěvníci školy tak v tento den uvidí ukázky aranžování slavnostních tabulí, budou moci ochutnat kávu a míchané nápoje nebo flambované ovoce či palačinky. Výrobky školní cukrárny budou k vidění a ochutnání jak v hlavní školní budově, tak v prvním patře restaurace Beseda na Žižkově náměstí, kde je moderní cukrářské pracoviště.

Řada rodičů už dnes nenutí své děti podstupovat nejistotu na školách s maturitou, ale přednost dostává řemeslo – v této táborské škole se učí i budoucí mechanici opraváři motorových vozidel, autoelektrikáři či instalatéři. Po všech těchto řemeslnících je v praxi hlad a mají šanci na dobrá pracovní místa. Pracoviště technických oborů v Chýnovské ulici se 16. ledna otevírá také. Jak návštěvníci uvidí, prochází právě modernizací. Chybět nebudou ani ukázky výukových panelů pro technické obory.

Maturitu si pak mohou jak absolventi učebních technických, tak gastronomických oborů doplnit přímo na této škole na nástavbovém studiu se zaměřením na podnikání nebo gastronomii. Letošní novinkou je učební obor prodavač. K jeho obnovení vede školu jak poptávka obchodních firem, které chtějí mít ve svých provozovnách nikoliv "podavače", ale skutečně kvalifikované prodavače. „Druhým impulsem k otevření oboru prodavač byl fakt, že v regionu je malá nabídka učebních oborů pro dívky," zmiňuje zástupkyně ředitele pro teoretické vyučování Ivana Prošková.

Z maturitních oborů pak škola nabízí Ekonomiku a podnikání, Veřejnosprávní činnost, Knihovnické a informační služby a již zmíněné Hotelnictví. Studenti rádi předvedou práci s interaktivní tabulí a kdo bude mít chuť, může si v rámci dne otevřených dveří vyzkoušet přijímací zkoušky nanečisto.
-pi-

 

Další zprávy z regionu

 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace