banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Talkshow s Miroslavem Donutilem

  pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

 • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

  pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Táborská zoologická zahrada znovu otevře 30. června. První den bude vstup zdarma

Manželé Korcovi dnes v táborské zoo. , Autor: L. Kolářová

Manželé Korcovi dnes v táborské zoo.     Autor: L. Kolářová

TÁBOR – Své plány se zoologickou zahradou na Větrovech dnes prozradil její nový majitel, developer Evžen Korec, který zoo koupil za 16,2 milionu korun. Pro veřejnost zahradu otevře v úterý 30. června, vstup bude zdarma. Navíc všichni školáci, kteří budou mít na vysvědčení samé jedničky, dostanou příležitost vyfotit se s vybranými zvířaty.

 

Evžen Korec je generálním ředitelem společnosti Ekospol, která je lídrem bytové výstavby v České republice. „Z výnosů této firmy budu zoologickou zahradu kupovat, proto se každý, kdo si od ní koupil byt, na záchraně zahrady podílel. Jsem rád, že se zoo na Větrovech podařilo zachránit, a přeju si, aby byla nejen největší, ale také nejatraktivnější v jižních Čechách,“ zmínil Evžen Korec na tiskové konferenci, během které u jednoho stolu zasedl se svou ženou Janou, insolvenční správkyní Evou Procházkovou, majitelem hotelu Palcát Jiřím Jeníčkem a bývalým ředitelem zoo Liborem Hrubým. Ještě před začátkem jednání se spekulovalo o tom, že Libor Hrubý zůstane ředitelem. „Majitelem a výkonným ředitelem budu já, panu Hrubému, který tu zná  každý kámen, nabídnu pozici mého poradce,“ upřesnil Evžen Korec s tím, že v zoologické zahradě nadále zaměstná původní zaměstnance, kteří v zoo vydrželi pracovat, i když od září 2013 nedostávali mzdu.

 „Když se zoo poprvé otevírala, bylo tu 56 zaměstnanců, včetně těch, kteří se starali o penzion a restauraci. Podle mne bude pro samotný provoz zahrady stačit deset schopných a loajálních lidí. Kolik bude provoz stát, to zatím přesně nevím, počítám s tím, že to bude přibližně 5 milionů korun ročně,“ poznamenal nový majitel s tím, že do zahrady chce samozřejmě i investovat, to už je ale otázkou dlouhodobějších plánů. „Prioritou je teď pro nás zoologickou zahradu co nejdříve otevřít veřejnosti,“ dodal Evžen Korec. Libor Hrubý vyvrátil tvrzení, že se s Evženem Korcem zná z dřívější doby. „Poprvé jsme se slyšeli zhruba před měsícem, když pan Korec projevil zájem o některá zvířata a já jsem ho pozval, aby se přijel do zoo podívat. Teprve potom vznikl nápad, že by mohl koupit zahradu jako celek,“ řekl Libor Hrubý.

 O pronájmu restaurace a penzionu bude nový majitel jednat s Jiřím Jeníčkem, který chtěl zoo také koupit, nabídl ale o 700 tisíc korun méně a věřitelský výbor se přiklonil na stranu Evžena Korce. „Prohra mne tolik nemrzí, hlavně jsem rád, že je zoo zachráněná. A to především díky tlaku veřejnosti a médií. Bez toho by byla zvířata v tichosti odvezena a zoo zlikvidována. S novým majitelem budu spolupracovat v oblasti gastronomie a hotelnictví,“ potvrdil Jiří Jeníček.

Insolvenční správkyně Eva Procházková poděkovala všem zaměstnancům, kteří v zoo tak dlouho vydrželi pracovat bez mzdy, a dobrodincům, kteří zvířatům zadarmo vozili krmení. „Během insolvenčního řízení mi přišlo mnoho nabídek na odkup zvířat. Zájemci měli představu, že je koupí hodně levně. Když se ale objevila možnost, že by se zahrada dala prodat celá, nebyla jsem v této oblasti příliš aktivní. Prodali jsme pouze tři bizony a jednu zebru. Pokud by k prodeji zoo nedošlo, museli bychom ale použít katastrofický scénář a o pomoc se zajištěním péče o zvířata požádat i město,“ dodala Eva Procházková. Žádný ze zástupců města na tiskové konferenci jako host nebyl. „S radnicí ale jednat budeme a doufám, že otevřeme novou kapitolu,“ zakončil Evžen Korec.

 

Lucie Váchová

 

 

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Pan Korec chce provozovat ZOO s deseti zaměstnanci?.Je vidět, že tomu vůbec nerozumí.....

  Vloženo 27.4.2015 15:02:42

 • Karel 

  Reagovat

   

  Asi první, nebo jedna z prvních věcí, kterou bude muset pan Korec udělat, bude samozřejmě vstřícný krok směrem k narovnání vztahů s městem, ohledně rozporu s územním plánem a stavebním úřadem. Smělý záměr je jedna věc, ale pořád tu cosi visí ve vzduchu. Doufám, že nepřevzal se zoo i dluhy pana Hrubého. Držím pěsti, zoo je pro Tábor skvělý tahák na poli cestovního ruchu.

  Vloženo 24.4.2015 17:30:41

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace