banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Táborské divadlo představuje tvorbu jihočeských výtvarníků

TÁBOR - Malbu, kresbu, grafiku a prostorovou tvorbu nabízí výstava členů volného sdružení výtvarníků a výtvarných pedagogů se vztahem nejen k jihočeskému regionu, která v táborském Divadle Oskara Nedbala začala ve čtvrtek 5. dubna. V projektu Křížová chodba XVI. se představí Gabriel Bardon, Olga Divišová, Monika Drábková, Dana Ledl, Karel Musil, Jitka Petrášová, Aleš Pospíšil, Monika Vrtišková a hosté Jan Bradáč, Barbora Fiřtová, Roman Kubička, Josef Lorenc a Karel Řepa. Výstava bude k vidění do 29. dubna.

Projekt vznikl na počátku roku 2004. Společným jmenovatelem není jen generační spříznění autorů, ale také geneze jejich tvůrčího potenciálu formovaného v průběhu studia na katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Výtvarníci dosud uspořádali patnáct skupinových prezentací a právě první, realizovaná v křížové chodbě bývalého Piaristického kláštera v Českých Budějovicích, dala jméno sérii budoucích výstav, a tím i projektu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace