pondělí 22.4 15:00 - Bavorov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

• Velikonoční hraní na kantely

pondělí 22.4 18:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

Hraní na kantely (vytvořené při akcích ŠK), případně i další nástroje ve spolupráci se spolkem Spona. K hraní, zpěvu nebo jen k poslechu zveme širokou veřejnost.

Táborsko dotahovalo ztrátu ve druhé půli marně

Táborsko si vytvořilo před brněnskou brankou nadějné závary, gól ale vstřelilo jediný. Brno zvítězilo v Táboře 2:1. , Autor: Josef Janda

Táborsko si vytvořilo před brněnskou brankou nadějné závary, gól ale vstřelilo jediný. Brno zvítězilo v Táboře 2:1.     Autor: Josef Janda

TÁBOR – V neděli odpoledne se Táborsko postavilo před svými příznivci loni ještě ligové Zbrojovce Brno. Hosté ukázali v prvním poločase svou kvalitu a vybojovali dvoubrankový náskok. V táborském dresu se po čtyřech vynechaných zápasech objevil již zdravý kapitán Jakub Navrátil. Právě on měl v první půli největší šance domácích, předvedl ovšem také zbytečný útočný faul, za který dostal žlutou kartu. Po změně stran se dostali k radosti táborských příznivců ke slovu také domácí, jenže parádní Březinova branka z přímého kopu byla málo.

Předposlední Táborsko podlehlo Brnu 1:2 a na jaře nevyhrálo doma ani třetí zápas. Svěřence trenéra Petra Mikolandy čeká i nadále náročný program. Už ve středu 17. dubna se představí na hřišti lídra z Českých Budějovic a v neděli se doma postaví v záchranářském souboji poslední Viktorii Žižkov.

FC MAS Táborsko – FC Zbrojovka Brno 1:2 (0:2), branky: 67. Březina – 20. Škoda, 43. Šumbera, rozhodčí Dubravský – Vodrážka, Mojžíš, ŽK (2-5): 26. Navrátil, 33. Březina – 31. Magera, 56. Sukup, 67. Sedlák, 88. Přichystal, 91. Halouska, 836 diváků.

FC MAS Táborsko: Šiman – Šandera (65. Klusák), Březina, Navrátil, Hasil – Pilík, Čermák, Gebert (76. Schramhauser), Kučera, Frýdek – Kopřiva (55. Musiol).

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Sukup, Krejčí, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský (78. Bartolomeu), Bariš (62. Sedlák), Růsek, Šumbera – Magera (68. Přichystal), Škoda.

Ve středečním Týdeníku Táborsko promluví trenér Táborska Petr Mikolanda. V čem spatřuje příčiny porážky? Jak se mu líbil návrat do sestavy kapitána Jakuba Navrátila? Proč nehrál v defenzivě Ngimbi? Co očekává od dalších zápasů?

Střelec branky Táborska David Březina srovná oba poločasy a promluví o svých standardkách, přičemž z jedné z nich udeřil.

Chybět nebude ani oblíbená glosa fotbalového experta Týdeníku Táborsko Karla Ilčíka.