Kdy a kam

 • Novoroční zpívání s Rosťou Homolou

  pondělí 21.1 15:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

 • Bookstart aneb S knížkou do života

  pondělí 21.1 9:30 - Tábor, Městská knihovna

  Setkání skupiny rodičů s dětmi.

Zobrazit všechny události
 

Automobiloví veteráni se sjeli do Slap u Tábora

SLAPY – V neděli 10. června dopoledne se začaly sjíždět do Slap auta a motocykly, které před lety brázdily naše silnice. Celou akci již potřetí pořádala parta nadšenců z Veterán klubu Slapy. Výstava vozů přilákala hodně lidí z širokého okolí.

 

„V našem sdružení je nás sedm, část se orientuje na historické motocykly značky Jawa, já s kamarádem vystavujeme Škodovky, například Favorita. Jezdili jsme po srazech veteránů a potom jsme si řekli, proč bychom neudělali něco podobného u nás,“ zmínil hlavní pořadatel akce Michal Dořičák.

Automobily se ještě na poslední chvíli leštily, techničtí nadšenci mohli nahlédnout do jejich útrob a prohlíželi si hlavně motory. V poledne pak kolona veteránů vyrazila na spanilou jízdu přes Želeč, Hlavatce, Vyhnanice a Sudoměřice do Bechyně. Celková délka trasy byla 26 kilometrů. V Bechyni veteráni parkovaly na náměstí a i tam budily zaslouženou pozornost.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jen ten, kdo jel kolem 

  Reagovat

   

  Akce dobrá, pana Dořičáka znám osobně a jsem rád, co uspořádal. Akorát řidič bílého Triumphu je asi taky hodně starý veterán, který si myslí, že platí pravidlo pravé ruky na každé křižovatce. Při nájezdu na bechyňský most - přijížděl od Kotnova, si nevšiml dopravního značení a nedal přednost autu přijíždějícímu po hlavní z Lužnické. Nebýt rychlé reakce řidiče tohoto auta, mohlo být o jednoho krásného veterána méně.

  Vloženo 12.6.2018 20:00:01

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  aha :D

  Vloženo 12.6.2018 09:20:09

 • nope 

  Reagovat

   

  tam bydlím☻☺

  Vloženo 12.6.2018 09:06:12

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace