banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • ABC spotřebitele pro seniory - aneb jak se vyznat

    pondělí 16.9 10:00 - Písek, Senior Point - klubovna DFŠ

    Přednáška Sdružení českých spotřebitelů a Poradny při finanční tísni.

  • Jiří Smrž

    pondělí 16.9 18:00 - Farní charita Milevsko

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Bechyňská brána v Táboře letos novou expozici neotevře

 Autor: L. Kolářová

    Autor: L. Kolářová

TÁBOR - Bechyňská brána, která bývala stejně jako kotnovská věž součástí táborského opevnění, prochází rekonstrukcí. Už letos v červnu tu měla být otevřena nová expozice Husitského muzea, které zde užívá prostory města. Premiéra nové expozice ale nabere roční zpoždění.


Jak uvedl starosta Štěpán Pavlík, nastal problém, neboť dodavatel nábytku nebyl schopen realizovat zakázku ve sjednaném termínu. Město ze smluvního vztahu s ním odstoupilo pro opakované porušení a neplnění smlouvy. Jednalo se o firmu Compo Praha Interiéry, která měla dodat vybavení za 5 689 818 korun včetně DPH. Po odstoupení od smlouvy bylo město nuceno vybrat jiného dodavatele. Vysoutěžená částka teď ale činí 6 270 680 korun s daní. Dodavatelem bude firma Bláha ús z Vraného.

Jelikož město má na akci schválenu dotaci, muselo požádat dotační orgán o prodloužení realizace do 30. dubna příštího roku a zatím 16 milionů korun na rekonstrukci i vybavení uhradí ze svého. Bechyňská brána se tak neotevře dřív než za rok.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace